Copy.com – wirtualny dysk Barracudy

Barracuda Networks, firma zajmująca się rozwiązaniami bezpieczeństwami IT uruchamia nową usługę. Jest to copy.com – wirtualny dysk do przechowywania danych. Możemy skorzystać z darmowej wersji usługi, która oferuje 5GB miejsca na prywatne zasoby. Możemy także skorzystać z promocji, w ramach której każdy zaproszony do usługi internauta bezpłatnie powiększa swój wirtualny dysk oraz dysk zapraszającego o kolejne 5GB.

Z kolei w wersji komercyjnej copy.com umożliwia firmom zakup 100, 250 lub 500 GB miejsca na dane oraz umożliwia przydzielanie uprawnień dla pracowników lub grup pracowników. Wirtualny dysk obsługuje systemy Windows, Linux, Mac OS X, Apple iOS oraz Android, a wkrótce także Windows Mobile.

Jedną z interesujących możliwości copy.com jest optymalizacja ruchu pocztowego wewnątrz sieci firmowej poprzez zintegrowanie Wirtualnego Dysku z Barracuda Spam&VirusFirewall. Dzięki takiemu rozwiązaniu przesył wiadomości zawierających załączniki jest znacznie szybszy a serwer pocztowy odciążony ponieważ załączniki trafiają do chmury, skąd odbiorca może je pobrać.

Z wirtualnego dysku Barracudy można skorzystać z pominięciem procedury zakładania konta, co jest duża innowacją i udogodnieniem. Czy ta usługa zdobędzie popularność? To już okaże się w przyszłości.

Dodaj komentarz