Irivier wkracza na tabletowy rynek

 
Firma Irivier była znana do tej pory, głównie z produkcji sprzętu takiego jak odtwarzacze MP3, MP4, czy czytniki e-booków. Teraz zdecydowała się na podbój rynku tabletów. Do akcji wkracza mianowicie tablet oznaczony kodem ITQ700

Jest to model dedykowany do zastosowań typowo multimedialnych. Wyposażono go w platformę sprzętową NVIDIA TEGRA, która wykorzystuje 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz oraz – według producenta – ultrawydajny układ graficzny ULP. To wszystko sprawia,że ten model nadaje się zarówno do oglądania filmów w rozdzielczości HD jak i grania. Tablet potrafi też działać nawet do 10h przy maksymalnej jasności i ciągłej pracy. 

Jeśli chodzi o ekran, to jest on siedmioclowy o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Natomiast dzięki opcji ITQ, możemy oglądać multimedia pod dowolnym kątem. Całość działa pod kontrolą systemu Android Jelly Bean w wersji 4.1.1 z obsługą aktualizacji z poziomu urządzenia. 

Oczywiście tablet dysponuje także funkcjami komunikacyjnymi. Dzięki Wi-Fi można się połączyć z internetem. Bezprzewodowe słuchawki pomoże nam podłączyć Bluetooth. Ważną opcją jest także GPS. Tablet wyposażono również we wbudowaną 2-megapikselową kamerę do wideo-rozmów, z możliwością wykonywania zdjęć panoramicznych i nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Tablet możemy zakupić za 899 złotych co jak na jego specyfikację wydaję się ceną dość rozsądną. 

 

Dodaj komentarz