PENTAGRAM QUADRA 9.7″ IPS QXGA 2048×1536 [PR]

 
 

PENTAGRAM QUADRA 9.7 IPS QXGA to przenośny tablet multimedialny wyposażony w najnowszy czterordzeniowy procesor AllWinner A31 w architekturze ARM Cortex-A7, system operacyjny Android 4.1 i najbardziej zaawansowany na rynku ekran nowej generacji IPS o rozdzielczości QXGA 2048×1536.

Procesor A31 ARM Cortex-A7 to w tej chwili jedno z najbardziej zaawansowanych i najszybszych rozwiązań w urządzeniach przenośnych, który zapewnia bardzo wysoką wydajność. Jednocześnie obniżono zdecydowanie pobór mocy co pozwala na dłuższą pracę urządzenia. Czterordzeniowe CPU z taktowaniem 4x 1GHz umożliwia równomierny rozkład procesów pomiędzy cztery rdzenie procesora, dzięki czemu urządzenie może wykonywać wiele zadań jednocześnie i dodatkowo sporą ilości procesów w tle.

Podwójna 64-bitowa magistrala szeregowa, która odpowiada za obsługę pamięci RAM to dwukrotnie szybsza obsługa wykonywanych procesów, niż w innych urządzeniach na rynku.

Podwójna 32-bitowa magistrala szeregowa do zarządzania pamięcią FLASH. Zastosowana 32-bitowa technologia umożliwia szybką wymianę danych zarówno w czasie odczytu i zapisu do wewnętrznej pamięci flash. Oznacza to 2 x szybszy dostęp do wszystkich danych zapisanych w pamięci urządzenia.

Procesor wykorzystuje 1MB pamięci podręcznej L2 – trzykrotnie więcej niż w innych tabletach. Mega-szybkie działanie najważniejszych procesów systemu Android bez sięgania po zasoby pamięci RAM.

Tablet wyposażony został w w zaawansowany 8-rdzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX 544 MP2. Dzięki takiemu rozwiązaniu tablet płynnie obsługuje wszystkie najnowsze gry 3D oraz inne aplikacje. Osiem niezależnie działających rdzeni procesora graficznego pozwala na dekodowanie aż czterech strumieni wideo jednocześnie, bez straty jakości. Każdy ze strumieni może być płynnie dekodowany w jakości HD. PowerVR SGX 544 MP2 umożliwia odtwarzanie plików video w kinowej jakości4K (4096×2160) – ponad dwukrotnie wyższej rozdzielczości niż FullHD.

Pojemnościowy ekran dotykowy IPS najnowszej generacji o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości2048×1536 to najnowsze i najlepsze w tej chwili rozwiązanie. To zupełnie nowa jakość w użytkowaniu tabletu.

Matryca z podświetleniem LED wykonana jest w najnowocześniejszej technologii IPS (In-Plane Switching) QXGA. Charakteryzuje się dwukrotnie większą rozdzielczością niż zwykły IPS oraz bardzo szerokimi kątami widzenia sięgającymi 180 stopni, niższym czasem reakcji i nieporównywalnie silniejszym nasyceniem barw, a także rewelacyjną ostrością w pokazywaniu nawet najdrobniejszych szczegółów. 264 PPI to najwyższa na rynku gęstość pikseli na cal i niesamowite doznania wizualne.

PENTAGRAM QUADRA 9.7 wyposażony jest w 2 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3 oraz aż 16 GBpamięci wbudowanej. To dwukrotnie więcej niż większość tabletów dostępnych na rynku. Pozwala to na radykalnie stabilniejsze działanie systemu operacyjnego i wszystkich aplikacji.

Wbudowana bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 b/g/n zapewnia bezproblemowe i szybkie połączenie zsiecią WiFi. Dodatkowo tablet oferuje także obsługę zewnętrznych modemów 3G USB.

Preinstalowany Sklep Google Play oznacza bezpośredni dostęp do setek tysięcy aplikacji. Dzięki temu liczba zastosowań urządzenia jest praktycznie nieograniczona.

Kamera 2.0 Mpix umieszczona z przodu umożliwia prowadzenie w czasie rzeczywistym videorozmów poprzez komunikatory internetowe – możesz być w nieustannym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Na tylnej obudowie znajduje się kamera 2.0 Mpix pozwalająca na wykonywanie zdjęć.

Gniazdo HDMI 1.4 pozwala na oglądanie zdjęć i filmów w jakości FullHD na ekranie telewizora lub monitora. Możesz także grać wyświetlając obraz na ekranie telewizora, a sterować używając tabletu.

Czytnik kart microSD/SDHC pozwala na łatwe rozszerzenie biblioteki multimedialnej o kolejne tytuły oraz wymieniać się plikami z przyjaciółmi.

Lista formatów video, obsługiwanych przez urządzenie jest bardzo długa: H.264, MPEG2, MPEG4, XviD, DivX, Real 8/9/10, AVI, RM, RMVB, FLV, MP4, M4V, VOB, WMV, 3GP, MKV. Wszystkie bez potrzeby dodatkowej konwersji. Dodatkowo także napisy do filmów.

Do tabletu możesz podłączyć dowolną klawiaturę, myszkę, czy pendrive – wszystko dzięki funkcji USB On-The-Go i dołączonemu do urządzenia adapterowi.

PENTAGRAM QUADRA 9.7 kataloguje wszystkie utwory znajdujące się w pamięci według kilku kryteriów zapisanych w tagach, posiada także wbudowany cyfrowy dyktafon. Wygląd interfejsu użytkownika możesz dowolnie modyfikować zgodnie z własnymi preferencjami, także ustawiać własne tapety.

Tablet posiada w całości Polskie menu oraz jest urządzeniem plug & play dlatego nie musisz martwić się o instalację odpowiednich sterowników ani oprogramowania. Gdziekolwiek jesteś, możesz zapełnić go ulubioną muzyką, filmami i dowolnymi danymi. Po prostu przeciągnij i upuść wybrane pliki z dysku do pamięci odtwarzacza.

Najważniejsze informacje:

Panoramiczny ekran IPS QXGA pojemnościowy dziesięciopunktowy 9.7″ 2048×1536
Czterordzeniowy proceseor ARM Cortex-A7 AllWinner A31Quad Core 1.0 GHz
Ośmiordzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX 544 MP2
RAM 2 GB DDR3, wbudowany flash 16 GB
Wbudowane wifi 802.11 b/g/n, obsługa zewnętrznych modemów 3G USB
Android w wersji 4.1.1
Wbudowany Google Play
Kamera 2.0 Mpix, kamera 2.0 Mpix
Wyjście HDMI 1.4, Micro USB
Wbudowana przeglądarka internetowa
Obsługa Flash 10.3 oraz HTML 5
Video do 4K (4096×2160) oraz napisy
Audio MP3, WMA, OGG, APE, FLAC, WAV
Zdjęcia JPG, BMP, PNG (w zależności od aplikacji)
Czytnik plików eBook (PDF, TXT, EPUB, HTM w zależności od aplikacji)
Czytnik kart microSD/SDHC do 32 GB
Polskie menu i instrukcja obsługi
USB On-The-Go

Preinstalowane aplikacje:

Android Market / Sklep Google Play
Przeglądarka internetowa
Poczta email
Odtwarzacz filmów
Odtwarzacz muzyki
Dyktafon
Manager plików
Kalendarz
Kalkulator
Zegar
Ustawienia
Aparat / przeglądarka zdjęć
Manager pobranych plików

 

Sugerowana cena detaliczna z VATem: 1099zł

Dodaj komentarz