Fujifilm X-M1 niebawem na rynku

Fujifilm niebawem wprowadzi na rynek trzeci bezlusterkowy aparat w systemie Fujifilm X. Jest wyraźnie mniejszy od swoich poprzedników ale wyposażono go za to w w matrycę APS-C X-Trans CMOS znaną z modelu X-Pro1.

Model oferuje również odchylany ekran, bezprzewodową łączność Wi-Fi, wbudowaną lampę błyskową. Aparat ma kompaktowy korpus dlatego też nie ma wizjera. Będziemy więc kadrować wyłącznie za pomocą 3-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 921 000 punktów. Jest on odchylany o około 90 stopni w górę i w dół.

prev_fujifilmxm1

Według producenta aparat został zaprojektowany z myślą o ergonomii. Dzięki temu aparatem można sterować jedną ręką. Matryca APS-C X Trans CMOS ma rozdzielczość 16,3 megapiksela. Wspiera ją procesor EXR II. To wszystko zapewnia gotowość do pracy po 0,5 sekundy, prędkość zdjęć seryjnych na poziomie 5,6 kl/s i zakres czułości od ISO 200 do ISO 6400 (rozszerzalne do ISO 25600 przy zmniejszonej rozdzielczości).

prev_fujifilmxm1-back

Ponadto sprzęt wyposażono w bezprzewodową łączność Wi-Fi, co daje możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazów z aparatu do pamięci urządzeń mobilnych.prev_fujifilmxm1-brown

 

 

Dodaj komentarz