Dysk SSD ADATA Premier Pro SP310

Tajpej, Tajwan – 14 sierpnia 2013 – ADATA™ Technology, wiodący producent wysokowydajnych modułów DRAM i urządzeń korzystających z pamięci NAND Flash, zaprezentował dziś dysk SSD ze złączem mSATA – Premier Pro SP310. Produkt jest skierowany do osób, które szukają taniego sposobu na modernizację sprzętu korzystającego ze standard SATA III. SP310 wspiera technikę Intel® Smart Response Technology (SRT), która pozwala na użycie dysku SSD ze złączem mSATA jako nośnika pamięci podręcznej, co jest znacznie wydajniejszym rozwiązaniem niż używanie tradycyjnego dysku twardego HDD. Takie hybrydowe rozwiązanie pozwala na osiągnięcie przepustowości porównywalnej z systemami korzystającymi z dysków SSD jako podstawowych nośników systemowych.

Premier Pro SP310 oferuje prędkości odczytu do 410 MB na sekundę i zapisu rzędu 180 MB/sek., z maksymalną wartością 45 tysięcy IOPS (operacji wejścia-wyjścia na sekundę) dla fragmentów danych o wielkości 4 KB. Pojemności 32, 64 i 128 gigabajtów zapewniają większą elastyczność dla producentów i użytkowników domowych, szczególnie, że SP310 może służyć zarówno jako nośnik pamięci podręcznej w konfiguracji hybrydowej, jak i jako główny dysk urządzenia. W każdym z tych rozwiązań wzrost wydajności, skrócenie czasu uruchamiania się systemu czy wzrost szybkości odczytu plików jest niezwykle wysoki w stosunku do niewielkich nakładów potrzebnych na zakup urządzenia.

SP310

SP310 korzysta z kontrolera JMicron JMF667. Dysk zapewnia wsparcie dla technik S.M.A.R.T, NCQ i TRIM. Średni czas bezawaryjnej pracy (z ang: MTBF – mean time between failures) dla SP310 wynosi aż 1,2 miliona godzin! To w połączeniu z trzyletnią gwarancją producenta zapewnia długotrwałe działanie urządzenia bez zmartwień dla użytkownika.

O firmie ADATA™

ADATA™ Technology, jeden z największych na świecie producentów modułów DRAM I przenośnych pamięci USB, dostarcza kompleksowe rozwiązania związane z nośnikami danych, m.in. karty pamięci, dyski SSD i przenośne dyski twarde. Produkty firmy ADATA™ zostały niejednokrotnie docenione przez międzynarodowe gremia, otrzymując prestiżowe nagrody, w tym: iF Design, red dot, CES Best of Innovations, Japan’s Good Design, Best Choice of Computex, i Taiwan Excellence Gold. Firmowy slogan Love, Life, Dreams, uosabia markę ADATA™ i rolę jej innowacyjnych produktów w dążeniu człowieka do powszechnie cenionych idei i pomysłów. Aby uzyskać więcej informacji proszę odwiedzić stronę www.adata-group.com

Dodaj komentarz