Głośniki dla fanów urządzeń mobilnych

Platinet wprowadza dwa nowe głośniki Bluetooth pod własną marką Omega. Są one dedykowane użytkownikom smartfonów i tabletów, którzy chcą wzmocnić dźwięk, ze swoich urządzeń. Są to bezprzewodowe  Challenger OG04 i Enterprise OG05.

Wbudowany moduł Bluetooth pozwala na ich bezprzewodowe połączenie nie tylko z tabletami i smartfonami, ale również laptopami, komputerami stacjonarnymi czy tradycyjnymi telefonami komórkowymi.

OG04B (6)

Za pomocą kabla Line-In można do nich podłączyć także zewnętrzne źródła dźwięku, np. odtwarzacz MP3 lub MP4. Sterowanie urządzeniami jest możliwe za pomocą wbudowanych przycisków, które pozwalają m.in. regulować głośność, przewijać utwory, a nawet odbierać połączenia telefoniczne.OG04B (5)

Ponadto dzięki wbudowanemu mikrofonowi głośniki mogą służyć jako zestaw bezprzewodowy do rozmów telefonicznych i telekonferencji na Skypie i innych komunikatorach. Według producenta litowo-jonowy akumulator o pojemności 800mAh zapewnia kilka godzin pracy bez potrzeby ładowania urządzeń.OG04B (3)

Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz wadze nieprzekraczającej 500 g głośniki doskonale sprawdzą się także w terenie. Deklarowany przez producenta zasięg na otwartej przestrzeni to 10 metrów.

OG05 (1)

Dodatkowo model Challenger OG04 został wyposażony w specjalny uchwyt, pełniący funkcję stacji dokującej do tabletów czy smartfonów, który pozwala na zamocowanie ich w pozycji pionowej lub poziomej.

OG05 (3)

Głośniki dostępne są w kolorze czarnym, a model Enterprise OG05 również białym. Cena obu urządzeń wynosi 119 złotych. .

Dokładna specyfikacja:

Challenger OG04:

– obsługa formatu MP3,
– wersja Bluetooth: 4.0,
– wymiary: 271 x 43 x 69 mm,
– akumulator litowo-jonowy o pojemności 800mAh,
– moc wyjściowa: 2 x 3W,
– częstotliwość: 30Hz – 20kHz.

Enterprise OG05:

– obsługa formatu MP3,
– akumulator litowo-jonowy o pojemności 800mAh,
– moc wyjściowa: 2 x 3W,
– częstotliwość: 30Hz – 20kHz,
– dostępny kolor czarny i biały,
– wymiary: 120 x 7 3 x 58 mm.

Dodaj komentarz