Bezprzewodowy dysk twardy i przenośny akumulator dla użytkowników smartfonów i tabletów

Tajpej, Tajwan – 1. października 2013 – ADATA™ Technology rozpoczyna swoje drugie podejście do segmentu bezprzewodowego magazynowania danych ogłaszając wprowadzenie na rynek DashDrive Air AE800. Ten nowoczesny produkt to niezbędny dodatek ery post PC zawierający wewnętrzny dysk twardy, który potrafi przesyłać dane do wielu mobilnych urządzeń. AE800 oferuje dodatkowe funkcje przenośnego akumulatora i bezprzewodowego hotspotu, spełniając najbardziej typowe potrzeby użytkowników tabletów i smartfonów.

Popularność urządzeń mobilnych nie przestaje rosnąć, przez co stawia producentów w obliczu nowych wymagań z zakresu magazynowania i przesyłania danych. ADATA™ AE800 spełnia potrzeby najbardziej wymagających użytkowników oferując 500 GB przestrzeni. Strumieniowanie danych do urządzeń z iOS i Android odbywa się poprzez darmową aplikację DashDrive Air Elite dostępną do ściągnięcia z Apple App Store i Google Play.AE800_01_final

Pozostałe urządzenia korzystające z WiFi, w tym notebooki i komputery stacjonarne mogą z łatwością zapisywać i odczytywać dane z AE800, zapewniającego szybkie i bezpieczne połączenie czy to z użyciem kabla czy bez. W trybie bezprzewodowym nawet trzech użytkowników może jednocześnie strumieniować wideo 1080p lub nawet pięciu może w tym samym czasie oglądać materiał 720p.

AE800 oferuje także funkcjonalność prostego w obsłudze hotspotu ze wsparciem standardów 802.11 b/g/n. Udostępniane połączenie z internetem może być współdzielone poprzez most sieciowy przez nawet 8 urządzeń. Możliwe jest jednoczesne dzielenie połączenia sieciowego oraz korzystanie z danych zgromadzonych na nośniku.

Jedną z najbardziej przydatnych cech AE800 jest wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh, który może ładować wszelkie współczesne telefony komórkowe, urządzenia mobilne i tablety. Samo urządzenie jest zasilane z dowolnego portu USB 2.0 lub 3.0.

“Wzrastająca popularność smartfonów stworzyła nowy rodzaj potrzeby wśród użytkowników – potrzeby przenośnego magazynowania danych. Większość smartfonów oferuje niewystarczającą pojemność służącą do przechowywania dużej ilości zdjęć i materiałów wideo, które tworzą użytkownicy.” powiedział Douglas Tsai, Brand Marketing Director w ADATA. “DashDrive Air AE800 to szybki i poręczny magazyn danych w tak bardzo bezprzewodowym świecie.”

Dodaj komentarz