GOCLEVER ORION 785 – mały, szczupły, ale mocarz!

ORION 785 to najnowszy mini-tablet od GOCLEVER. Wyposażony w wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 1024×768 zapewnia szerokie kąty widzenia i idealne odwzorowanie kolorów. Wymiary i format (4:3) tabletu gwarantują duży komfort w jego użytkowaniu. Tablet jest znacznie wygodniejszy od „panoramy”, szczególnie podczas przeglądania treści stron www, czytania ebooków czy korzystania z aplikacji facebook messenger.

Pomimo dość kompaktowych rozmiarów (7.85”), w specyfikacji znajdziemy mocne parametry takie jak wydajny, czterordzeniowy procesor Cortex A7 o mocy 1GHz oraz ośmiordzeniowy układ graficzny PowerVR SGX544MP2, które zapewnią płynną obsługę gier i innych wymagających aplikacji.

ORION 785 pracuje na systemie Android w wersji 4.2. Co istotne producent zapewni już wkrótce możliwość aktualizacji oprogramowania urządzenia do najnowszej wersji 4.4 (KitKat), co gwarantuje jeszcze większe możliwości i nowe funkcjonalności.

ORION 785 ma wbudowany 1GB pamięci operacyjnej DDR3 oraz 8GB pamięci dla danych, którą można powiększyć za pomocą karty micro SD/SDHC o pojemności do 32GB. Tablet wyposażono w baterię o pojemności 3800mAh; deklarowany czas pracy na baterii przy korzystaniu z WIFI wynosi 5 godzin. Aluminiowa obudowa dodaje urządzeniu elegancji i sprawia, że pomimo bardzo małej grubości (7.15 mm), jest sztywne i wytrzymałe. Przy wysokości 200 mm i szerokości 134 mm zmieści się nawet do większej kieszeni.

Oprócz standardu Wi-Fi, który można spotkać w większości tabletów, w nowym ORIONie znajdziemy też moduł Bluetooth, co ułatwi komunikację z innymi urządzeniami.

Na zestaw gniazd połączeniowych tabletu składają się: port microHDMI, port microUSB, który wspiera funkcje OTG oraz 3.5-milimetrowe wejście słuchawkowe audio jack.

ORION 785 ma dwie kamery – przednią o rozdzielczości 0.3Mpix oraz tylną o dokładności 2.0Mpix. Wśród aplikacji dodanych przez producenta znajduje się m.in. oprogramowanie do odtwarzania multimediów, sklep z grami od GOCLEVER (w tym edukacyjnymi dla dzieci), pakiet biurowy, serwisy społecznościowe oraz e-księgarnia LEGIMI.

Najnowszy tablet GOCLEVER wspiera technologię Wireless Display, dzięki której można bezprzewodowo wyświetlać obraz z tabletu na telewizorach, monitorach i projektorach, a by skorzystać z tej funkcji wystarczy zaopatrzyć się w specjalny adapter HDMI – na przykład kompaktowy GOCLEVER AERODISPLAY.

Dodaj komentarz