Measy U4C – halo, halo, jak mnie słychać?

Firma Measy wprowadziła na polski rynek nowy model przystawki do Smart TV, oznaczony jako U4C. Urządzenie wyposażone jest m.in. w czterordzeniowy procesor, kamerę i mikrofon, co powinno zapewnić mu mnogość zastosowań – od komunikacji, przez edukację, aż do zabawy.

 

Na pokładzie Measy U4C znajduje się czterordzeniowy procesor ARM Cortex A9 o taktowaniu 1,6 GHz z układem graficznym Mali 400MP oraz 1 GB pamięci DDR3. Całość działa pod kontrolą systemu Android 4.2. Wbudowana, 4-gigabajtowa pamięć flash może być rozbudowana za pomocą kart microSD o pojemności do 32 GB. Taka specyfikacja ma pozwolić na odtwarzanie filmów w jakości HD i granie w najnowsze tytuły dostępne w sklepie Google Play.

Measy U4C wyposażono w mikrofon oraz 2-megapikselową kamerę, nagrywającą w rozdzielczości 720p. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik w łatwy sposób obsłuży np. komunikator Skype. Mikrofon, w połączeniu z aplikacjami karaoke, dostępnymi w Google Play, może służyć także do zabawy. Ma też zastosowanie edukacyjne, np. przy poprawie wymowy podczas nauki języków obcych.

Moduł Bluetooth 4.0 o przepustowości na poziomie 200 kbit/s sprawia, że opóźnienie podłączonych urządzeń peryferyjnych jest praktycznie nieodczuwalne, a realny zasięg ich działania to 100 metrów. Do Measy U4C dołączona jest również antena wzmacniająca odbiór sygnału Wi-Fi.

Dongle Measy U4C wyposażono w system operacyjny Android 4.2, który, w stosunku do swoich poprzedników, wprowadził kilka nowych funkcji. Wśród nich znalazły się m.in. obsługa gestów i wsparcie dla usług pozwalających na bezprzewodowe dzielenie się obrazem i dźwiękiem (DLNA, Miracast). Większość nowych smartfonów LG, Samsunga czy Sony umożliwia strumieniowanie obrazu z wyświetlacza wprost na ekran telewizyjny. Urządzenie mobilne przyjmuje wtedy funkcję pilota.

Instalacja urządzenia nie powinna sprawić problemu nawet osobie pierwszy raz korzystającej z przystawki do Smart TV. Wystarczy podłączyć Measy U4C do wolnego gniazda HDMI w telewizorze, a wtyczkę USB do zasilacza.

Opakowanie zawiera dongle Measy U4C wraz z anteną Wi-Fi, przewód zasilający, zasilacz sieciowy  USB oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Cena urządzenia to ok. 370 zł. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz