Measy: U2B i U4A w nowej odsłonie

Firma Measy przedstawiła odświeżoną linię multimedialnych dongli U2B i U4A. W porównaniu z poprzednią serią, obie przystawki do Smart TV posiadają zewnętrzne anteny, wzmacniające odbiór sygnału Wi-Fi.

Dongle Measy U2B i U4A zadebiutowały w Polsce jesienią 2013 roku, wzbudzając duże zainteresowanie wśród konsumentów. Nowe wersje, z dodatkowymi antenami, wzmacniającymi odbiór sygnału Wi-Fi, przygotowano z myślą o użytkownikach mieszkających w dużych mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Dzięki usprawnieniom, dongle mają działać stabilnie, nawet w pomieszczeniach znacznie oddalonych od routera.

Measy U2B to przystawka, którą wyposażono w dwurdzeniowy procesor RockChip RK3066, taktowany zegarem 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz system Android 4.2. Posiada też moduł Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie dowolnych akcesoriów, takich jak słuchawki, mysz czy klawiatura.

Do dyspozycji użytkownika oddano 8 GB pamięci flash, którą można rozbudować dzięki czytnikowi kart micro-SD i pełnemu portowi USB. Model U2B oferuje również streaming audio-wideo z wykorzystaniem protokołu DLNA. Urządzenie powinno sprawdzić się podczas korzystania z Internetu oraz aplikacji, oferujących wideo na żądanie (VOD).

Measy U4A posiada czterordzeniowy procesor RockChip RK3188, taktowany częstotliwością 1,6 GHz. Ponadto, przystawka została wyposażona w 1 GB RAM, 4 GB pamięci flash oraz moduł Bluetooth 4.0 o przepustowości na poziomie 200 kbps i zasięgu działania do 100 m.

 

Pojemność wbudowanej pamięci można zwiększyć podobnie, jak w przypadku modelu Measy U2B, używając kart micro-SD. Specyfikacja Measy U4A ma pozwolić na oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości oraz granie w najnowsze tytuły, dostępne w sklepie Google Play.

Measy U2B i Measy U4A objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta i są  już dostępne w polskich sklepach. Ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą, odpowiednio, 249 PLN brutto za model U2B i 315 PLN brutto za wersję U4A.

Dodaj komentarz