Plextor i seria M5 liderem ubiegłego roku

Pomimo teoretycznie pechowej trzynastki, miniony rok był dla marki Plextor rokiem udanym. Dyski SSD M5 Pro, M5S i M5M otrzymały łącznie aż 87 branżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Potwierdza to ich wysoką jakość oraz stale umacniającą się pozycję firmy na światowych rynkach.

M5 Pro Xtreme to wciąż topowy model w ofercie marki Plextor. Oferuje szybkość odczytu/zapisu na poziomie 540/470 MB/s i posiada technologie True Speed oraz True Protect. Ponadto, wspiera sprzętowe szyfrowanie za pomocą 256-bitowego algorytmu AES, co gwarantuje ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

M5S to propozycja dla świadomych i zorientowanych użytkowników, którzy być może posiadają mniej zasobne portfele, ale również chcą czerpać z korzyści płynących, z wykorzystania dysków SSD. Model M5S jest oferowany w pojemnościach 128 i 256 GB. Charakteryzuje się szybkością odczytu/zapisu równą 520/390 MB/s.

M5M to kompaktowy dysk mSATA. Posiada wszystkie kluczowe cechy topowego modelu M5 Pro. Szybkość odczytu/zapisu plasuje się na poziomie 540/430 MB/s. Nie posiada jednak obudowy. Waży zaledwie 9 gramów i mierzy 50,8×29,8×3,6 mm. Zaprojektowano go do stosowania w bardzo ograniczonych przestrzeniach ultrabooków.

Dyski SSD marki Plextor są doceniane na całym świecie. Dzięki wykorzystaniu kontrolerów Marvell 9187, są chwalone za stabilność, szybkość, a także świetny stosunek jakości oraz wydajności do ceny.

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, Plextor zaprezentował również nową generację dysków SSD – M6. W jej skład wchodzą takie modele, jak zupełnie nowy M6e M.2 PCIe, M6S i M6M. Wszystkie mają trafić do sprzedaży już wiosną bieżącego roku. Ich sugerowane ceny detaliczne nie są jeszcze znane.

Dyski SSD marki Plextor są objęte długą, 5- lub 3-letnią gwarancją producenta, w zależności od modelu. Można je nabyć w najlepszych sklepach komputerowych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz