Nikon wchodzi na rynek z nowym produktem

Nikon wprowadził na rynek swój nowy produkt – DS4 lustrzankę cyfrową formatu FX. Sprzęt jest przeznaczony dla bardzo wymagających użytkowników, bowiem producent wyposażył go w wiele doskonałych parametrów. Należy do nich wytrzymała obudowa wykonana z lekkiego stopu magnezowego, zapewniająca ochronę wewnętrznej części aparatu przed urazami, przegrzaniem czy zbyt niską temperaturą. Obudowa jest wodoodporna, ochrania również przed dostaniem się kurzu do wnętrza.

Ponadto w tym modelu producent zastosował lepszy typ matrycy FX posiadającą rozdzielczość 16,2 mln. pikseli oraz czułość ISO od 100 – 25600 (rozszerzalnym do odpowiednika wartości 409600) Kolejnym ulepszeniem jest zainstalowanie nowego procesora przetwarzania obrazu EXPEED4, oraz możliwość modyfikacji 51- polowego systemu autofocusa Multi-CAM 3500FX. Aparat daje możliwość ustawiania ostrości podczas robienia zdjęć z szybkością 11 kl./s w bardzo wysokiej jakości – nawet wówczas, gdy nie ma dobrego oświetlenia. Polepszono także funkcję migawki, która działa w opóźnieniu mającym zaledwie 42 milisekundy.

Nikon-D4s-2

Połączenie szybkiego złącza Gigabit Ethernet w standardzie 100/1000 TX z funkcją obsługi plików RAW w rozmiarze S pozwala po zapisaniu na karcie pamięci na ich prawie natychmiastowe wysłanie poprzez sieć. Nagrywanie filmów odbywa się w lustrzance w jakości HD(1080p) z prędkością 50p/60p. Czułość w trybie M fotografujący może ustawić na ISO 200 lub większą, oraz określić format kadrowania. Ponadto istnieje możliwość sterowania elektryczną przysłoną a także ustawienia czasu migawki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest w tym modelu funkcja trójwymiarowej redukcji szumów; zmniejsza to znacznie występowanie dodatkowych zakłóceń obrazu i migotania podczas wykonywania filmu przy wysokiej czułości.

SXUn7vuvbp41y8QGqUAd

Wyświetlacz LCD posiada powłokę antyodblaskową, ma rozmiar 3,2 cala i daje rozdzielczość 921000 punktów. Aparat jest naprawdę bardzo dobrym, profesjonalnym sprzętem i zapewne wielu specjalistów skusi się na jego zakup – choć cena nie jest niska bo wynosi 6500 dolarów. Myślę, że profesjonaliści docenią starania Nikona i w swojej pracy będą korzystali z szerokich możliwości tego sprzętu pracując zarówno w studio jak i w terenie.

Dodaj komentarz