Wello nie tylko gadżet

Rola gadżetów nie ogranicza już się tylko do zabawy, czy chęci zaszpanowania. Coraz częściej posiadają one funkcje, które w znacznym stopniu ułatwiają nam życie. W przypadku Wello można mówić nie tylko o ułatwieniu życia ale być może i o uratowaniu życia. Jest to wysokiej klasy obudowa na iPhone’a wyposażona w duży zestaw czujników. Urządzenie to zmienia smartfona w niezły skaner medyczny, który potrafi wykryć wiele podstawowych nieprawidłowości.

Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu palce i Wello wykona odczyt takich parametrów jak: szybkość tętna, zmierzy ciśnienie, pracę płuc, czy temperaturę ciała. Takie podstawowe informacje nie pozwolą na wykrycie skomplikowanych chorób, jednak odchyły od normy dadzą nam do zrozumienia, że powinniśmy udać się do specjalisty.

wello_4

Sprzęt pozwoli również na monitorowanie naszego zmęczenia podczas treningu, czy w trakcie pracy. Do tego wszystkiego potrzebne jest tylko odpowiednie trzymanie smartfona i po kilku sekundach już znamy wyniki. Obudowa ta powstała z myślą o współpracy z iPhonem 5 oraz 5S. Producent umożliwił także pracę z Androidem; wówczas jednak nie nakładamy obudowy na telefon ale poprzez Bluetooth informacje są przekazywane do smartfona. Gadżet prezentuje się nieźle i wyceniono go na ok 150 euro. Nie jest to mało, ale jeśli ktoś ma problemy z parametrami, które obsługuje Wello myślę, że dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w sprzęt.

Dodaj komentarz