Dzieci, dongle Measy i Google

W dzisiejszych czasach smartfony, tablety i konsole nie są niczym niezwykłym nawet dla kilkuletnich użytkowników. Przystawki Smart TV firmy Measy zamieniają telewizory w multimedialne centra rozrywki, służące do nauki i zabawy, dając dostęp do bazy aplikacji Google.

Przystawka do telewizora (dongle) Measy U4A wyposażona jest w system operacyjny Android KitKat 4.4.2 z dostępem do sklepu Google Play. Wszystkie oferowane tam gry i programy mogą być wyświetlone również na dużym ekranie. Stwarza to nowe możliwości oglądania bajek w serwisach VOD oraz korzystania z ulubionych aplikacji.

Sklep Google Play ma w swojej ofercie programy, gry i zabawy edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych. Dzięki aplikacji Polskie Bajki dziecko może obejrzeć wieczorynkę o dowolnej porze. Pod okiem rodzica ma też dostęp do treści zamieszczonych na portalu YouTube i w serwisach VOD, takich jak np. ipla. Maluch może również poznawać świat dzięki Baby’s First Moo, aplikacji, z której dowie się o zwyczajach zwierząt, miejscach w których żyją i odgłosach jakie wydają.

Dla nieco starszych dzieci, można znaleźć programy Zabawy dla maluchów i Kids Puzzle: Vehicles, gdzie zadaniem gracza jest uzupełnienie brakujących elementów otoczenia. Są wśród nich narzędzia, samochody i budynki. Pociechy mogą również rozwijać umiejętności muzyczne. Wystarczy zainstalować program Ksylofon, który przekształci telewizor w cymbałki. W ofercie Google Play znajdują się również kolorowanki, interaktywne bajki, dostosowane do wieku kursy języków obcych i programy do nauki liczenia. Co ważne, większość aplikacji jest darmowa.

Multimedialna przystawka do telewizora może zastąpić kilka urządzeń peryferyjnych. Dongle’a Measy U4C, posiadającego kamerę i mikrofon, można wykorzystać np. do kontaktu z dziadkami przez komunikator Skype. Rejestrator dźwięku przydatny będzie także w grach interaktywnych. Dobrym przykładem jest aplikacja  Talking Tom Cat 2, gdzie główny bohater – kot – w zabawny sposób powtarza słowa wypowiadane przez użytkownika.

Dla łatwiejszej obsługi serwisów na ekranie telewizora, firma Measy przygotowała dodatkowe akcesoria, podłączane za pomocą USB lub przez Bluetooth. Są wśród nich Measy RC11 i Measy RC12, łączące funkcje myszki, klawiatury i pilota.

Measy U4A to wydatek ok. 275 zł, a za Measy U4C kosztuje ok. 310 zł. Oba urządzenia objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

Dodaj komentarz