Wytrzymały i uniwersalny laptop od Lenovo

Podążając z postępem technologiczym i jednocześnie wychodząc na przeciw stale rosnącym potrzebom klientów Lenovo stworzyło nowego laptopa – IdeaPad Z510. Jak zapewnia producent laptop jest elegancki, silny i uniwersalny. Posiada 15 calową matrycę, kartę GeForce 740M oraz procesor Intel Core i5-4200M. Lenovo IdeaPad Z510 jest urządzeniem elegancko się prezentującym; jest – zdaniem testerów – dobrze i solidnie wykonany. Ma zaimplementowaną 15 calową matrycę o rozdzielczości 1366x768pikseli. Ponadto zamontowano układ graficzny GeForce 740M a także wydajny dwurdzeniowy procesor Core i5-4200M.

Dzięki takiej konfiguracji możliwa jest gra w nawet najnowsze typy gier. Należy mimo wszystko dokonać zmniejszenia szczegółowości do minimum; jednak nie trzeba się obawiać, że zainstalowana karta nie poradzi sobie z płynnym wyświetlaniem animacji. Wygląd i desing laptopa jest bardzo skromny i elegancki; proste kształty i dobre przypasowanie obudowy sprawiają wrażenie, że laptop jest solidny. Po dokonaniu dalszych oględzin obudowy wrażenie to zostało przez testerów potwierdzone – tworzywo nie wygina się a klapa matrycy przy większym nacisku pozostaje stabilna. Następną bardzo pozytywną cechą jest fakt, że aluminiowa obudowa jest odporna w dużym stopniu na zabrudzenia a zawiasy matrycy działają płynnie i precyzyjnie.

lenovo-ideapad-z510-4-l

Producent wyposażył model Z510 w 3 porty USB – w tym jeden w wersji 2.0 z funkcją ładowania urządzeń USB – i szeroką gamę niezbędnych łączy. Na obudowie znajdują się: HDMI, D-SUB, gniazdo sieciowe – RJ-45; poza tym czytnik kart pamięci i napęd dysków optycznych. Dbając o bezpieczeństwo producent zainstalował w okolicy prawego zawiasu port Kensington Lock. Stabilny i duży touchpad gwarantuje utrzymanie płynności – nawet przy ustawieniu wysokiej czułości. Jak zapewniają testerzy fizyczne przyciski działają prawidłowo, wydając przy tym jasną informację zwrotną oraz charakterystyczny dźwięk. Klawiatura w urządzeniu jest podświetlana, co w dużym stopniu ułatwia korzystanie z laptopa w słabych warunkach oświetleniowych. Stosowne wyprofilowanie klawiszy i odpowiednio zachowana odległość między nimi sprawiają, że bardzo wygodnie i przyjemnie można pisać. Zaimplementowany, standardowy system chłodzenia doskonale radzi sobie z odprowadzaniem ciepła z wydajnego procesora i niezależnej karty graficznej. Podczas testów obudowa nie nagrzewała się powyżej 36 stopni a najcieplejsze miejsce urządzenia znajduje się poza obszarem dłoni użytkownika.

lenovo-ideapad-z510-6-s

Wysoka wydajność wentylatora w laptopie idzie w parze z jego cichą pracą – jest to zaledwie szmer w odniesieniu do konkurencyjnych modeli. Producent wyposażył także każdy ze swoich modeli w specjaly przycisk umożliwiający przywrócenie systemu; jest to nowatorska technologia o nazwie Onekey recovery. Matryca w laptopie jest matowa i posiada rozdzielczość 1366x760pikseli; bardzo dobrze odwzorowuje kolory – 65 procent palety. Słabiej za to wypada w przypadku jasności – 237cd/m2 i kontrastu – 401:1 od matryc o większej rozdzielczości. Wbudowany panel nie ma zbyt dobrych kątów widzenia, jednak na matrycę TN jest to wynik całkiem niezły. System audio sprawdza się dobrze – choć przeszkadzają nieco zbyt wyraźne wysokie tony. Wydajność komputera pozwala na rozgrywki przy użyciu nawet najnowszych gier. Tempo animacji w grze Call of Duty; Ghost w natywnej rozdzielczości wynosi 29 klatek na sekundę; w Battlefield 4 nawet 40 klatek na sekundę. Mniej wymagające tytuły działają bardzo szybko – np. aplikacja Skyrim złożona jest z 68 klatek na sekundę. Wydajność była by jeszcze większa, jednak ogranicza ją zmniejszona przepustowość szyny pamięci karty graficznej. Inne laptopy z takim samym układem graficznym radzą sobie lepiej z grami; z drugiej strony jednak wypada zdecydowanie lepiej niż zintegrowane układy graficzne. Obok w miarę wydajnego układu znajduje się bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji Core i5-4200M. Stanowi on  – zdaniem testerów – idealne uzupełnienie tej konfiguracji i pozwala na komfortową oraz sprawną pracę nawet przy bardzo wymagających zadaniach. Lenovo IdeaPad Z510 jest urządzeniem przeznaczonym dla osób poszukujących mobilnego, solidnego laptopa, który poradzi sobie także z najnowszymi grami – choć z ograniczeniem szczególowości grafiki. Zaimplementowany procesor wskazuje na fakt, że komputer jest wielozadaniowy i może zastąpić dodatkowo sprzęt do gier. Osoby testujące urządzenie stwierdziły, że 2800 zł za takie parametry i jakość nie jest ceną wygórowaną.

Dodaj komentarz