Pierwsze dyski twarde do systemów NAS o pojemności 6 TB od WD

WD poinformowało dziś o rozszerzeniu swojej wielokrotnie nagradzanej linii dysków SATA WD Red, przeznaczonych dla systemów NAS dla domów i małych biur (SOHO). Wśród nowych modeli są produkty mieszczące 5 TB danych oraz dyski o niespotykanej dotychczas na rynku pojemności 6 TB, a także napędy WD Red Pro zaprojektowane specjalnie z myślą o systemach NAS funkcjonujących w średnich i dużych firmach.

Nowe 3,5-calowe dyski twarde zostały przetestowane w urządzeniach najlepszych producentów systemów NAS i zoptymalizowane w celu uzyskania jak najwyższej wydajności. Teraz WD Red są dostępne w pojemnościach od 1 TB do 6 TB, natomiast WD Red Pro – w pojemnościach od 2 TB do 4 TB.

     „W ramach ciągłego udoskonalania i rozwoju linii dysków WD Red, firma WD ponownie zapewnia lojalnym klientom nowe możliwości – obecnie oferujemy modele, które mogą pomieścić do 6 TB danych, obsługują ośmio-kieszeniowe serwery, nie wspominając o nowych funkcjach zawartych w najnowszej wersji technologii WD NASware. Ponadto dzięki linii WD Red Pro z naszej oferty mogą skorzystać również klienci z innych segmentów rynku”, podkreśla Matt Rutledge, starszy wiceprzewodniczący i dyrektor generalny ds. technologii pamięci magazynowych w firmie WD i dodaje: „Firma WD nieustannie spełnia potrzeby swoich klientów i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania, które nie powstałyby bez ich udziału”.

WD Red

     Linia dysków WD Red została stworzona w 2012 roku w celu spełnienia unikatowych potrzeb środowiska NAS i zaspokojenia popytu na niedrogie, niezawodne oraz kompatybilne urządzenia pamięci masowej, które zmniejszyłyby całkowity koszt posiadania. Wraz z premierą modeli o pojemnościach 5 i 6 TB, linia napędów WD Red została wzbogacona o rozwiązania mieszczące więcej danych i zapewniające większą wydajność, po części dzięki zastosowaniu technologii NASware 3.0. Jest ona bardziej rozbudowaną wersją oryginalnego rozwiązania NASware™ firmy WD i zapewnia większą niezawodność oraz wydajność całego systemu, zmniejsza czas przestojów, a także upraszcza proces integracji.

     Dyski twarde WD Red są też wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia. Klienci kupujący dyski WD Red otrzymują również niespotykane nigdzie indziej, bezpłatne, dedykowane wsparcie techniczne wysokiej klasy, świadczone przez całą dobę.

     Zwiększone możliwości technologii NASware 3.0 sprawiają, że napędy WD Red o pojemnościach 1 do 6 TB mogą obsłużyć systemy NAS zawierające do 8 kieszeni, zachowując przy tym swoją wysoką wydajność.

WD Red Pro

     Nowe napędy WD Red Pro są przeznaczone do środowisk NAS w średnich oraz dużych firmach, zapewniając obsługę systemów NAS zawierających do 16 kieszeni. Unowocześniona konstrukcja połączona z technologią WD NASware 3.0 zapewnia niezawodność i wysoką wydajność. Wraz z premierą nowych urządzeń firma WD stworzyła ofertę pamięci masowych NAS, która obejmuje swoim zasięgiem rynki konsumenckie (WD Red) i przedsiębiorstw (WD Red Pro).

WD Green

     Linia chłodnych, cichych i przyjaznych środowisku dysków WD Green™ również zostanie rozszerzona o modele o pojemnościach 5 i 6 TB, przeznaczonych dla konsumentów potrzebujących dużej ilości miejsca na dane.

     Dyski twarde o pojemności 6 TB bezproblemowo będą współpracować z produktami osobistej chmury WD, czyli z My Cloud®, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror, z dyskami zewnętrznymi My Book® i My Book Duo a także są zgodne z szeroką gamą produktów partnerów OEM współpracujacych z firmą WD w branży NAS. Aktualna lista produktów i producentów obsługujących dyski WD Red jest dostępna pod adresem: http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810 .

Dostępność i cena

     Nowe napędy są już w sprzedaży w sklepie internetowym www.wdstore.com. Modele WD Red są objęte trzyletnią, ograniczoną ogólnoświatową gwarancją producenta, a WD Red Pro – pięcioletnią gwarancją. Przewidywana cena detaliczna WD Red o pojemności 5 TB (nr modelu: WD50EFRX) wynosi 999 zł oraz 1199 zł w przypadku napędu o pojemności 6 TB (nr modelu: WD60EFRX). Cena za WD Red Pro o pojemności 2 TB (nr modelu: WD2001FFSX) wynosi 619 zł, 749 zł za wersję o pojemności 3 TB (nr modelu: WD3001FFSX); oraz 999 zł za pojemność 4 TB (nr modelu: WD4001FFSX). Więcej informacji o zasadach ograniczonej gwarancji na dyski WD Red można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem: http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810.

 

Dodaj komentarz