ADATA wprowadza pamięć DDR4 dla overclokerów i entuzjastów – XPG Z1

ADATA™ Technology, wiodący producent wysokowydajnych modułów DRAM i urządzeń korzystających z pamięci NAND Flash, wprowadza do sprzedaży pierwszą pamięć DDR4 dla entuzjastów, ze znanej serii XPG. ADATA XPG Z1 zapewnia niezrównaną wydajność dzięki współpracy z platformą Intel® Haswell-E. Dzięki zaletom standardu DDR4, XPG Z1 jest nie tylko potężną bronią dla graczy, ale również ważnym komponentem ułatwiającym podkręcanie komputera.

head ddr4
Skok wydajnościowy i znacznie większa sprawność energetyczna

DDR4 przewyższa DDR3 dzięki zwiększonej wydajności i niższemu zużyciu energii. Napięcie robocze zostało zmniejszone z 1,5 V do 1,2 V, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii o 20% i utrzymuje system w niskiej temperaturze ułatwiając stabilną pracę. ADATA XPG Z1 zapewnia największą do tej pory efektywność pracy dzięki taktowaniu do 2800 MHz przy opóźnieniach CL 17-17-17 i szybkości transferu sięgającej nawet 2,2 GB/sek. Entuzjaści ucieszą się z faktu, że nowe XPG Z1 wymagają napięcia zaledwie 1,2V aby osiągnąć częstotliwość taktowania 2800 MHz. Dodatkowym ułatwieniem korzystania z nowych pamięci ADATA jest ich SPD (z ang. Serial Presence Detect), które pozwala na bezpośrednie aplikowanie ustawień bez konieczności zmian w BIOS i resetowania komputera.

Świetnie wyglądają, świetnie działają

Projekt inspirowany skrzydłem samolotu odrzutowego z elementami tekstury włókien węglowych używanych w samochodach wyścigowych, symbolizuje pogoń za ekstremalną wydajnością. Dzięki unikatowej technologii przewodzenia cieplnego (ADATA TCT, z ang. Thermal Conductive Technology) i 10-warstwowej płytce drukowanej z podwójną warstwą miedzi (2 oz PCB), kości pamięci w XPG Z1 mogą bezpośrednio stykać się z radiatorem, zapewniając elektronice i PCB pracę w środowisku o równomiernej temperaturze. W ten sposób skutecznie zmniejsza się opór elektryczny i zużycie energii, co znacznie poprawia jakość transmisji sygnału.

AX4U2400W8G16-QRZ

Maksymalna wytrzymałości i jakość

Moduł XPG Z1 jest wykonany z najwyższej jakości kości, starannie wyselekcjonowanych w procesie restrykcyjnej kontroli jakości. Te najnowsze pamięci DDR4 DRAM ADATA korzystają z najwyższej jakości płytki drukowanej (PCB, z ang. Printed Circuit Board) które skutecznie zwiększają żywotność modułów pamięci. W celu zapewnienia konsumentom długotrwałego użytkowania i maksymalnego poziomu niezawodności, wszystkie moduły pamięci dla graczy ADATA XPG są sprzedawane z dożywotnią gwarancją producenta i świetną obsługą posprzedażową.

XPG Z1_02_300dpi

Dodaj komentarz