Nowe niskokosztowe drukarki fotograficzne A4 dla fotografów okolicznościowych

Epson prezentuje sześciokolorowe drukarki fotograficzne A4 z systemem stałego zasilania w atrament i wyświetlaczem — L850 i L810, które nie wymagają komputera. Oba modele umożliwiają drukowanie zdjęć przy bardzo niskich kosztach i są przeznaczone dla miłośników fotografii, fotografów okolicznościowych, studiów fotograficznych, agencji reklamowych oraz placówek edukacyjnych, którym zależy na wysokiej jakości szybkim i ekonomicznym drukowaniu zdjęć.

Uzyskanie kolorowego zdjęcia formatu 10 x 15 cm trwa zaledwie 12 sekund. Szybkość drukowania strony A4 na urządzeniach L850 i L810 wynosi do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym.

Dla fotografów okolicznościowych największą zaletą modeli L850 i L810 jest to, że mogą pracować samodzielnie. Mogą drukować, a w przypadku L850 — także skanować i kopiować bez podłączenia do komputera. Model L850 skanuje i zapisuje pliki bezpośrednio na karcie pamięci. Obydwa urządzenia mogą drukować zdjęcia z kart pamięci lub bezpośrednio z dowolnego aparatu fotograficznego z technologią PictBridge. Obie drukarki są wyposażone w panel dotykowy do nawigacji z ekranem LCD o przekątnej 6,9 cm, zapewniający kontrolę funkcji skanowania, kopiowania i drukowania.

„Zdajemy sobie sprawę, że fotografia okolicznościowa wymaga niezawodnej drukarki A4, która umożliwia niemal natychmiastowy wydruk zdjęć. Postanowiliśmy pójść jeszcze o krok dalej i stworzyliśmy dwie drukarki, których użycie nie wymaga nawet komputera. Mając wciąż na uwadze jakość wydruków, w modelu L850 i L810 zastosowaliśmy technologię Micro Piezo i oryginalny atrament firmy Epson. Połączenie tych rozwiązań gwarantuje dokładność i niezmienną jakość zdjęć i dokumentów w rozmiarze A4 oraz brak konieczności częstych zabiegów konserwacyjnych” — wyjaśnia Grzegorz Mencfel, menedżer w polskim oddziale Epson Europe.

Urządzenia L850 i L810 wykorzystują innowacyjny, pojemny system stałego zasilania w atrament firmy Epson (ITS). Gwarancja producenta obejmuje 3 000 stron wydruku lub rok korzystania z urządzenia. Oba modele zostały zaprojektowane do drukowania dużych ilości zdjęć i dokumentów przy najniższych możliwych kosztach. Te sześciokolorowe drukarki korzystają z dużych butelek z atramentem o pojemności 70 ml, co pozwala wydrukować — z jednego kompletu atramentów — do 1800 zdjęć o rozmiarze 10 x 15 cm[2]. Technologia szybkiego uzupełniania atramentu zapewnia czyste i łatwe uzupełnianie. Drukarki L850 i L810 mogą także drukować na powierzchni płyt CD/DVD.

Obydwa modele będą dostępne w Polsce w styczniu 2015 roku, a ich ceny nie są jeszcze znane.

Funkcje L850 L810
Drukarka, skaner i kopiarka Drukowanie
Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności
Technologia Micro Piezo
Oryginalny atrament firmy Epson
Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 6,9 cm z panelem dotykowym do nawigacji
Szybkość drukowania w formacie A4: do 37 str./min w trybie monochromatycznym i 38 str./min w trybie kolorowym2
Szybkie drukowanie zdjęć — drukowanie zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm w ciągu ok. 12 sekund2
Drukowanie bezpośrednio z kart pamięci i aparatów z technologią PictBridge
Sześć butelek o pojemności 70 ml z oryginalnymi atramentami firmy Epson (CMYKLcLm) w zestawie z drukarką
Certyfikat ENERGY STAR
Gwarancja: 1 rok lub 3 000 stron
Bezproblemowa konfiguracja i niezawodna praca
Drukowanie bezpośrednio na specjalnych płytach CD i DVD

Podana wydajność NIE jest oparta na normie ISO/IEC 29102. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury.

Dodaj komentarz