GOCLEVER CHRONOS COLOUR – sprytniejszy brat CHRONOSA ECO

GOCLEVER wprowadza na polski rynek drugiego CHRONOSA – tym razem w wersji kolorowej – CHRONOS COLOUR ze względu na specyfikację można określić mianem młodszego brata CHRONOS’a ECO z wieloma nowymi funkcjami. Wyróżnikiem jest nie tylko kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD lecz również funkcja błyskawicznego nawiązywania połączeń telefonicznych, z poziomu zegarka. Stworzony, by dotrzymać nam kroku w każdej sytuacji, CHRONOS COLOUR wyświetli całą treść e-maili oraz umożliwi odbieranie i wysyłanie wiadomości SMS bez wyjmowania telefonu.

Nowoczesne i eleganckie zarazem wzornictwo czyni nowy smartwatch GOCLEVER propozycją, która powinna zainteresować fanów gadżetów w każdym wieku. Subtelnie mieniąca się obudowa ekranu przyciąga oko, komponując się z wykonanym z tworzywa dwukolorowym paskiem, z dyskretnym logo GOCLEVER. Dotykowy, kolorowy ekran o przekątnej 1,6” jest dużym atutem nowego produktu. Dzięki przyciskom funkcyjnym na tarczy zegarka, obsługa urządzenia staje się bardziej intuicyjna, pozwala również na spersonalizowanie SmartWatch’a poprzez zarządzanie powiadomieniami – użytkownik sam decyduje które powiadomienia są dla niego ważne. COLOUR różni się od starszego brata również gabarytami: ze względu na inną baterię, nowy model jest cięższy (60g) i odrobinę grubszy – wymiary koperty to 4,1 x 5,5 x 1,2 cm.

GOCLEVER CHRONOS COLOUR, tak jak jego poprzednik, może stać się narzędziem ułatwiającym życie, oferując przy tym dodatkowe funkcje. Sparowanie go ze smartfonem (pracującym pod kontrolą systemu Google Android – odpowiednia aplikacja dostępna jest do pobrania ze Sklep Play) otwiera przed użytkownikiem całą gamę nowych możliwości. Tak jak w przypadku poprzednika, z poziomu zegarka można również w wygodny sposób sterować odtwarzaniem muzyki ze smartfona, co świetnie sprawdzi się np. w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej. Dodatkową atrakcją może być również wbudowany odbiornik radiowy. Entuzjaści fotografii cyfrowej ucieszą się z możliwości sterowania aparatem smartfona za pomocą GOCLEVER CHRONOS COLOUR. Tak jak jego starszy brat, inteligentny zegarek GOCLEVER CHRONOS COLOUR znakomicie sprawdzi się jako osobisty trener – dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie może śledzić aktywność użytkownika (zliczać pokonany dystans, kroki, spalone kalorie), czyniąc trening bardziej efektywnym (i efektownym).

Podstawową funkcją urządzenia pozostaje dostarczanie użytkownikowi w szybki sposób powiadomień ze smartfona znajdującego się w zasięgu 10m – pozwala to na błyskawiczne uzyskanie informacji o nowych połączeniach, SMS-ach, e-mailach, itp. Nową funkcją jest natomiast nawiązywanie połączeń telefonicznych poprzez urządzenie, usprawnione dzięki funkcji wybierania głosowego kontaktów z książki telefonicznej w smartfonie. COLOUR daje użytkownikowi również możliwość tworzenia i odbierania wiadomości tekstowych. Jeśli użytkownik zechce całkowicie wyłączyć powiadomienia, może to zrobić w prosty sposób, zamykając dedykowaną aplikację lub wyłączając w jej menu przesyłanie powiadomień, tym samym ograniczając funkcje tego inteligentnego zegarka do odbierania/wysyłania SMSów lub nawiązywania/odbierania połączeń. Wbudowane aplikacje takie jak kalendarz, kalkulator, alarmy czy informacje o pogodzie, mogą znacznie ułatwić życie codzienne.

GOCLEVER CHRONOS COLOUR jest wodoodporny (skala „30m” dla zegarków), co oznacza, że nie straszne mu wilgoć, deszcz, czy zachlapanie podczas mycie rąk. Zalecana temperatura pracy to zakres 0-50°C.

Urządzenie współpracuje ze smartfonami różnych producentów, wyposażonymi w systemy Android 4.4.0 lub nowszy. Zegarek komunikuje się z nimi za pośrednictwem protokołu Bluetooth BT 4.0. Dla bezpieczeństwa, urządzenie informuje o zbyt dużym oddaleniu się od sparowanego smartfona. Ze względu na rozbudowane funkcje i kolorowy, dotykowy ekran, bateria w tym urządzeniu ma pojemność 350mAh, co wystarcza na 5 dni normalnego użytkowania lub 2 tygodnie w stanie czuwania.

 

Sugerowaną cenę detaliczną GOCLEVER CHRONOS COLOUR ustalono na 279 zł i można go znaleźć w sklepach internetowych oraz elektromarketach. Podobnie jak w przypadku każdego innego urządzenia od polskiego producenta, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.

Dodaj komentarz