BenQ XL2420G – 24” hybrydowy monitor G-SYNC

BenQ oferuje już w Polsce pierwszy hybrydowy monitor dla graczy – model BenQ XL2420G. Wszystkie rozwiązania zastosowane w nowym monitorze są realizacją przewodniej myśli inżynierów BenQ: „Gaming Is in the Details” czyli w wolnym tłumaczeniu „Mistrzostwo tkwi w szczegółach”. BenQ XL2420G to pierwszy hybrydowy monitor dla graczy umożliwiający dwa tryby komunikacji z komputerem: klasyczną lub w standardzie NVIDIA G-SYNC.

G-SYNC™ to rozwiązanie producenta kart graficznych, firmy NVIDIA zapewniającym synchronizację częstotliwości odświeżania pionowego (V-sync) monitora z częstotliwością procesora graficznego karty NVIDIA GTX. Rozwiązane to pozwala uniknąć opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie, pojawia się on w miarę jego tworzenia (renderowania) przez procesor graficzny karty NVIDIA. W rozwiązaniu tym monitor jest praktycznie przedłużeniem karty graficznej i pozwala precyzyjne sterowanie parametrami obrazu. W trybie G-SYNS nie są dostępne wszystkie funkcje monitora stworzone przez inżynierów BenQ z myślą o ułatwieniu grania.

  Tryb klasyczny G-SYNC
Panel 24″ TN 144 Hz 24″ TN 144 Hz
Czas reakcji 1 ms GTG 1 ms GTG
Game Mode FPS1, FPS2, RTS Gaming, Fast Gaming
Motion Blur Reduction TAK TAK
Low Blue Light TAK TAK
Flicker-free TAK TAK
Display Mode TAK NIE
Smart Scaling TAK NIE
Black eQualizer TAK TAK
S Switch TAK NIE
Display Pilot TAK NIE
Game Mode Loader TAK NIE

S- Switch czyli szybki przełącznik trybów pracy. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest teraz tak proste jak 1-2-3.

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu: FPS1 – tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6 i FPS2 – tryb Counter-Strike Source.

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania 17″ (4:3), 19″ (4:3), 19″W (16:9), 21.5″W (16:9), 22″W (16:10), 23″W (16:9), 24″W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling), przeznaczonego w szczególności dla doświadczonych graczy.

Flicker-free czyli brak migotania – to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, całkowicie eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach więcej informacji http://www.youtube.com/watch?v=a9VXs9q-hf8

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej – wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje. Wraz z funkcjami Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) i Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwiają one graczowi jak najlepsze i zgodne z jego potrzebami, skonfigurowanie monitora. Pozwalają one także na dłuższą grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

Nowy BenQ XL2420G dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2599 zł (z VAT),
gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry BenQ XL2420G

Rozmiar ekranu 24″ W
Format obrazu 16 : 9
Rozdzielczość (maks.) 1920 x 1080
Wielkość piksela (mm) 0.276
Jasność (typowa) 350 cd / m2
Nominalny współczynnik kontrastu (typowy) 1000 : 1
Rodzaj panelu TN / LED
Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10) 170° / 160°
Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy) 1ms (GTG)
Wyświetlane kolory 16.7 Mil.
Paleta barw 72% NTSC
Audio/Wejścia wideo/Wyjścia DVI-DL / HDMIx2 / DP1.2 / Headphone jack
Złącze wejściowe DVI – DL / HDMI x 2 / DP 1.2
Output Connector Headphone jack
Koncentrator USB Donwstream x 3 (1 for S Switch, 2 for side USB port) ; Upstream x 1
Zużycie energii (włączony) 60 W
Tryb oszczędzania energii 0.5 W
Hor. Frequency (KHz) HDMI : 15 ~ 83 DVI – DL / DP : 30 ~ 140
Video (MHZ) HDMI : 15 ~ 83 DVI – DL / DP : 30 ~ 140
Zużycie Energi / Energy Star 26 W
Wymiary kartonu (wys. x szer. x gł. w mm) 652 x 456 x 231
Wymiary (wys. x szer. x gł. w mm) 516 x 571 x 149
Masa netto (kg) 6.1
Masa całkowita (kg) 9.4
Technologia Flicker- Free – Brak Migotania Tak
Low Blue Light Tak
System Senseye Senseye 3 (Tylko Tryb Klasyczny)
System AMA Tak
Współpraca z systemem win7 Tak
Kompatybilny z Windows® 8 Tak
Kompatybilny z Windows® 8.1 Tak
HDCP Tak
Temper. kolorów Reddish / Normal / Bluish / User mode
Język menu ekranowego 17 Języków
Montaż ścienny VESA 100x100mm
Obracanie (lewo/prawo) 35°/35°
Pochylanie (dół/góra) -5°~20°
Pivot 90°
Regulacja wysokości (mm) 130mm (możliwość przechylenia podstawy w dół)
K Locker Tak
Touch Pad Tak
Tryb Instant Tak (Tylko Tryb Klasyczny)
System Black eQualizer Tak
Tryb ekranu 17″ / 19″ / 19″W / 21.5″W / 22″W / 23″W / 24″W (Tylko Tryb Klasyczny)
System Smart Scaling Tak (Tylko Tryb Klasyczny)
Game Mode Loader Tak (Tylko Tryb Klasyczny)
3D Nvidia 3D ready (Tylko Tryb G-SYNC)
Inne Funkcje G-SYNC, Ultra Low Motion Blur (ULMB)
Kabel Sygnałowy

DVI-DL, DP, USB

Dodaj komentarz