NVIDIA organizuje międzynarodowy turniej w grze Hearthstone: Heroes of Warcraft

NVIDIA ma zaszczyt ogłosić, że na stronie https://esports.geforce.com rozpoczęto rejestrację uczestników na otwarty międzynarodowy turniej Hearthstone: Heroes of Warcraft, entuzjastycznie przyjętą przez krytyków kolekcjonerską grę karcianą, wydaną przez Blizzard Entertainment. Turniej jest przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Gracze będą konkurować w systemie online, walcząc o nagrody w łącznej wysokości 25 tysięcy dolarów oraz punkty w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Hearthstone. Oprócz puli nagród pieniężnych, wszyscy gracze zawodowi oraz 16 najlepszych amatorów otrzyma tablety NVIDIA SHIELD.

Rejestracja trwa do 19 marca 2015 roku, a rozgrywki fazy grupowej potrwają od 26 marca do 14 maja. Finał turnieju odbędzie się 16 maja, kiedy to 16 profesjonalnych graczy zawalczy przeciwko najlepszym 16 graczom amatorskim, w systemie playoff.

Rozgrywki będą transmitowane na kanale www.Twitch.com/NVIDIA oraz relacjonowane przez Dana „Frodan” Chou i Marcina „Gnimsh” Filipowicza. Wśród graczy profesjonalnych są między innymi tacy zawodnicy jak Cong „Strifecro” Shu, Janne „Savjz” Mikkonen czy Jan „Faramir” Engelmann. Transmisje odbędą się w każdy czwartek, w godzinach od 5:00 do 9:00 czasu polskiego.

„Jestem bardzo podekscytowany mogąc, wraz z firmą NVIDIA, przedstawić ten turniej społeczności Hearthstone” powiedział Marcin „Gnimsh” Filipowicz. „Hearthstone to jedna z tych gier, która w równym stopniu bawi zarówno grającego jak i (a może nawet i bardziej) osoby obserwujące rozgrywkę. Nie mogę się już doczekać, aby zobaczyć, jak ten turniej się rozegra.”

Dodaj komentarz