COMPUTEX 2015: Najnowsze technologie graficzne firmy SAPPHIRE

Firma SAPPHIRE pojawi się na tegorocznej edycji targów COMPUTEX, które odbywają w Tajpej w dniach 2 – 6 czerwca 2015. Producent zademonstruje najnowsze technologie w swoim bogatym portfolio rozwiązań graficznych we wszystkich trzech głównych segmentach produktów: profesjonalnych, konsumenckich i wbudowanych.

Profesjonalne rozwiązania graficzne SAPPHIRE (SAPPHIRE Professional Graphics Solutions)

Podczas targów zaprezentowana zostanie nowa linia kart graficznych dla profesjonalistów. Od najwydajniejszej karty W9100 z 16 GB pamięci i zestawem 6 wyjść DisplayPort, przez bardzo konkurencyjne W8100 i W7100 aż po W4100 z najniższej półki cenowej. Nie zabraknie również nowości w kategorii produktów serwerowych. Firma SAPPHIRE zademonstruje też technologię AMD Eyefinity Pro, dzięki której połączenie do czterech kart graficznych pozwoli generować obraz do nawet 24 wyświetlaczy w ramach ściany SLS (Single Large Surface).

Na stoisku SAPPHIRE pojawi się też firma Ubitus, świadcząca usługi gry w chmurze. Ubitus wykorzystuje w swoich serwerach karty AMD FirePro W7100. Na COMPUTEX firma pokaże działanie serwera opartego o rozwiązania AMD FirePro na przykładzie gier uruchamianych na urządzeniach klienckich takich jak telewizor z konsolą, smartfon i tablet.

Kolejną z nowości prezentowanych przez SAPPHIRE będzie Virtual Desktop Infrastructure (VDI) służąca do zdalnego uruchamiania aplikacji z wykorzystaniem rozwiązań programowych firmy VMware. System składa się z serwera opartego o AMD FirePro R5000 wspierającego technologię Teradici oraz karty AMD FirePro S9050.

Na targach COMPUTEX firma SAPPHIRE pokaże również nadchodzącą nowość – SAPPHIRE ZC400 Teradici Zero Client. SAPPHIRE ZC400 to małe urządzenie typu „cienki klient” o eleganckim wzornictwie oparte na procesorze Teradici TERA2140. Nie posiada żadnych wentylatorów, nie wymaga żadnego innego procesora, systemu operacyjnego czy dysku twardego. Jest łatwy w konfiguracji i może obsłużyć do 4 wyświetlaczy HD lub 2 Ultra HD (2560 x 1600), nadając się świetnie do zdalnej pracy z aplikacjami do projektowania czy analizy finansowej.

Rozwiązania konsumenckie

Na targach COMPUTEX zaprezentowane zostanie portfolio obecnie dostępnych produktów. Choć nowa generacja kart graficznych nie będzie w Tajpej prezentowana publicznie, firma SAPPHIRE będzie na swoich stoiskach informować klientów o planach wobec nowej serii.

Entuzjaści gier mogą mieć powody do radości, ponieważ dla nich firma SAPPHIRE przygotowuje coś specjalnego. Na uruchamianym już wkrótce blogu SAPPHIRE Nation gracze po raz pierwszy usłyszą o całkowicie nowej serii produktów dedykowanych tej najbardziej zaangażowanej grupie konsumentów.

Rozwiązania wbudowane

Firma SAPPHIRE Technology projektuje i dostarcza produkty z segmentu systemów wbudowanych (ang. embedded systems). Wykorzystuje się je w platformach wymagających zarówno dużej mocy obliczeniowej i przetwarzania grafiki, jak i małego formatu (ang. small form factor).

W ramach targów COMPUTEX zademonstrowane zostaną małe, zintegrowane systemy, takie jak nowy IPC-FP3E4 z wyjściem obrazu do czterech wyświetlaczy jednocześnie, czy BP-FT3b z wyjściem na dwa ekrany w trybie AMD Eyefinity.

Dodaj komentarz