Tablety Goclever kompatybilne z Windows 10

Tablety Goclever Insignia z systemem operacyjnym Windows 8.1 pomyślnie przeszły testy kompatybilności z Windows 10 w Microsoft Campus w Redmond oraz testy wewnętrzne producenta. Korzystając ze wsparcia ze strony Microsoft, Goclever prześledził krok po kroku proces aktualizacji systemu Windows – oto, co warto wiedzieć. Użytkownicy tabletów Goclever Insignia 1010 Business, Insignia 1010 WIN oraz Insignia 800 WIN i 800 WIN 3G mogą już rezerwować bezpłatny upgrade do Microsoft Windows na stronie http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-upgrade i korzystać z najnowszej wersji systemu już od 29 lipca.

Darmowe uaktualnienie systemu z wersji 8.1 do systemu Windows 10 Home możliwe jest przez rok od dnia premiery. Wśród nowości Microsoft oferuje polskim użytkownikom „okienek” m.in. nową przeglądarkę internetową Microsoft Edge, narzędzia do organizowania czasu i zwiększenia wydajności pracy, a także szereg wbudowanych aplikacji. Nowa wersja systemu oferuje ponownie dwa tryby: Tablet (nowa odsłona trybu kafelkowego) oraz Pulpit.

Łukasz Majewski, Quality Manager w Goclever, odpowiedzialny był za testy tabletów pod kątem kompatybilności z nowym systemem Microsoft Windows 10:

„Od momentu udostępnienia systemu Windows 10 w programie Insider Preview firma GOCLEVER rozpoczęła testy zgodności swoich produktów odnośnie wymogów nowego systemu. Testy wewnętrzne rozpoczęły się w połowie maja i trwały dwa miesiące. Równolegle na przełomie czerwca i lipca odbywały się testy w Redmond. Tablety GOCLEVER z systemem Windows wszystkie testy przeszły pomyślnie.”

Tablety Insignia 1010 Business, Insignia 1010 WIN oraz 800 WIN i 800 WIN 3G spełniają wymagania specyfikacyjne Microsoftu. W  trakcie procesu aktualizacji należy zapewnić stabilne połączenie internetowe, stałe źródło energii oraz dodatkową pamięć flash – Microsoft i Goclever zalecają użycie karty microSD 16 GB umożliwiającej rozszerzenie pamięci flash zarówno na czas aktualizacji, jak i okres przejściowy umożliwiający ewentualne przywrócenie systemu Windows 8.1 (potrzebne może być nawet kilka GB wolnej przestrzeni dyskowej). W procesie instalacji zachowane zostają ustawienia systemu Windows, pliki osobiste i większość aplikacji.

Tablety Goclever z systemem Windows 8.1 z serii Insignia to funkcjonalne urządzenia z ekranami IPS o przekątnej 8 cali (Insignia 800 WIN i WIN 3G) oraz 10 cali (Insignia 1010 Business, Insignia 1010 WIN). Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w czterordzeniowe procesory Intel® Atom™ oraz układ graficzny Intel® HD Graphics. Insignia 1010 Business to tablet z 2 GB RAM i 32 GB pamięci flash, natomiast modele Insignia 800 WIN, 800 WIN 3G i 1010 WIN kryją w sobie 1 GB RAM i 16 GB pamięci flash. Modele 10-calowe posiadają w zestawie klawiaturę, natomiast modele 8-calowe występują w wersji z oraz bez klawiatury. Ponadto klawiatura Insignii 1010 WIN charakteryzuje się stacją dokującą pozwalającą na umocowanie tabletu pod dowolnym kątem. Wszystkie cztery tablety sprzedawane są z rocznym darmowym pakietem Office.

Dodaj komentarz