Huawei Watch trafia do sprzedaży w cenie od 399 Euro

Huawei Consumer Business Group ogłosiła dziś oficjalne wprowadzenie do sprzedaży smartwatcha Huawei Watch. Klasyczny wygląd urządzenia inspirowany jest tradycyjnymi szwajcarskimi zegarkami. To pierwszy smartwatch w rodzinie urządzeń wearables Huawei i zarazem pierwszy smartwatch na rynku, tak bardzo łączący ze sobą technologię i styl. W sprzedaży na wybranych rynkach dostępny będzie od września.

Huawei Watch, dzięki wykorzystaniu systemu operacyjnego Android Wear™, umożliwia wygodną komunikację z smartfonem. Urządzenie błyskawicznie powiadamia o nadchodzących połączeniach, wiadomościach czy smsach. Dzięki technologii bluetooth możemy bezprzewodowo odtwarzać z niego muzykę, ale także sterować nawigowaniem i wyszukiwaniem utworów za pomocą komend głosowych. Smartwatch wyposażony został w opcję pobierania muzyki online. Lokalizowanie zagubionego telefonu nigdy nie było łatwiejsze – Huawei smartwatch przywoła go za pomocą funkcji find my phone. Dzięki zainstalowaniu w urządzeniu najnowszej wersji Android Wear™, z Huawei Watch będą mogli korzystać zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem, jak i iOS.

Estetyka klasycznego wzornictwa

Koperta zegarka Huawei Watch mierzy 42 mm, co odzwierciedla tradycyjny wymiar zegarka naręcznego. Unikalny ekran jest w pełni okrągły, zaś jego korona ulokowana jest na godzinie drugiej.

Urządzenie dostępne będzie w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i różowego złota. Wygląd tarczy możemy zdefiniować sami, z pośród setek dostępnych do wyboru: od klasycznych, przez sportowe, biznesowe, luksusowe, damskie, nowoczesne czy minimalistyczne.

Oferta pasków obejmuje plecioną bransoletę ze stali nierdzewnej lub połączonych ogniw w kolorach różowego złota albo czerni, a także skórzaną w kolorach brązu bądź czerni. W łatwy sposób można je wymieniać, na dowolny pasek bądź bransoletę o szerokości 18 mm.

Klasyczne wykonanie

Wykonany z najwyższą starannością i z wykorzystaniem najlepszych materiałów, Huawei Watch posiada w pełni okrągły, dotykowy wyświetlacz AMOLED, o przekątnej 1,4 cala. Ekran urządzenia zabezpiecza szafirowe szkło, jeden z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie, od wielu lat wykorzystywany przez szwajcarskich zegarmistrzów. Koperta urządzenia wykonana została z kutej na zimno   stali nierdzewnej. Ekran urządzenia posiada rozdzielczość 400 x 400 pikseli (286 ppi) i kontrast 10 000:1.

Nowa era technologii w sporcie

Smartwach Huawei posiada wbudowany monitor akcji serca, pozwalający mierzyć puls i ciśnienie. Dla osiągnięcia bardziej dokładnych pomiarów, został on minimalnie wysunięty względem dekla koperty.

Żyroskop, akcelerometr i 6-osiowy sensor ruchu, wspomagają śledzenie aktywności sportowych użytkownika w trakcie biegania, jazdy na rowerze czy wspinaczce w górach.

Benjamin Norton, Wearable Design Expert w Huawei Consumer BG, powiedział: „W dzisiejszych czasach użytkownikom nie wystarcza już być cały czas w zasięgu. Szukają innowacyjnych produktów z wyższej półki. Projektując Huawei Watch postawiliśmy sobie za cel połączenie najlepszych rozwiązań technologicznych i zamknięcie ich w stylowej, wykonanej z najwyższej jakości materiałów kopercie klasycznego zegarka. Jestem przekonany, że znaleźliśmy odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.”

Richard Yu, prezes Huawei Consumer BG: „Huawei jest oddany idei nieustannego tworzenia i rozwijania produktów, które spełnią oczekiwania naszych klientów. Wprowadzenie do sprzedaży pierwszego smartwatcha w rodzinie urządzeń z kategorii werables, zostało poprzedzone szczegółowymi badaniami potrzeb klientów. Huawei Watch jest w skali rynku unikalnym urządzeniem ze względu na zastosowanie materiałów z najwyższej półki, klasycznego wzornictwa i najnowszych technologii. Nie mam wątpliwości, że produkty z kategorii werables będą zyskiwać na popularności, a dzięki zastosowaniu naszych rozwiązań i innowacyjności, jesteśmy przekonany że będziemy liderem na tym segmencie rynku.”

Dodaj komentarz