Pierwsze notebooki dla wymagających graczy i miłośników overclockingu

Firma NVIDIA ma zaszczyt przedstawić nowe układy graficzne do notebooków o niespotykanej wydajności i możliwościach „podkręcania” . Specjalnie zaprojektowane komponenty w najnowszych gamingowych laptopach opartych o układ GeForce GTX 980 zapewniają przełomową wydajność, nowoczesne funkcje oraz długi czas pracy przy zasilaniu akumulatorowym. Stworzone są z myślą o graczach, oczekujących niezawodnej rozgrywki mobilnej i entuzjastach overclockingu.

Długa lista rozwiązań nie spotykanych do tej pory w notebookach obejmuje superszybką pamięć o przepustowości 7 Gbps, zasilanie cztero- i ośmiofazowe, potencjał do overclockowania, kontrolę chłodzenia, G-SYNC i przede wszystkim – desktopowy układ graficzny GeForce GTX 980. Procesor graficzny w najnowszych laptopach jest tak samo skonfigurowany jak stacjonarny GPU GeForce GTX 980 (2048 rdzeni CUDA). Ekstremalnie wydajne rozwiązania w zakresie chłodzenia w połączeniu z precyzyjnie zaprojektowanym układem zasilającym zapewniają dodatkowy zapas mocy, który pozwoli osiągnąć niespotykaną dotąd wydajność.

Wymagający gracze powinni być niezmiernie zadowoleni – notebooki poradzą sobie z płynną rozgrywką w najwyższych ustawieniach w takich tytułach jak Wiedżmin3, Grand Theft Auto V, Mad Max, Metal Gear Solid: The Phantom Pain czy The Killing Floor 2. Co więcej – uzbrojone w moc, która sprosta olbrzymim wymaganiom urządzeń VR (m.in 90 FPS i brak opóźnień), to pierwsze na świecie notebooki rekomendowane dla tego środowiska m.in. Oculus Rift.

Najnowsza propozycja do notebooków to nie tylko marzenie gracza, ale również overclockera. Po raz pierwszy w komputerze przenośnym możliwa jest bezpośrednia kontrola nad wentylatorami, pozwalając na zwiększenie wydajności chłodzenia kosztem wzrostu emitowanego hałasu. Dzięki odblokowaniu GPU nic nie ogranicza cię w dążeniu do jak najlepszych efektów w grach.

Nowe układy będzie można wkrótce znaleźć w notebookach wielu czołowych producentów: ASUS, MSI, Clevo, Hyperbook i innych (m.in. Origin PC, Maingear, Falcon NW, Digital Storm , Sager, XMG, PC Specialist, LDLC, G-Tune, AfterShock, BossMonster, Metabox, ThunderRobot)

Dodaj komentarz