Plextor udostępnia technologię PlexTurbo dla Windows 10

Najnowsza odsłona oprogramowania PlexTurbo 3.0 oferuje pełne wsparcie dla systemu Windows 10. Otwiera to nowe możliwości przed posiadaczami dysków SSD marki Plextor. PlexTurbo wykorzystuje wolne zasoby pamięci RAM do buforowania danych, optymalizując tym samym pracę napędu SSD i przedłużając jego żywotność. Rozwiązanie to opracowano z myślą o modelu M6 PRO – flagowym dysku marki Plextor. Jednak obecna generacja tej technologii obsługuje również inne modele SSD, w tym popularne napędy z serii M6S oraz M6V.

Oprogramowanie jest darmowe. Użytkownicy Windows 10 mogą pobrać je z oficjalnej strony producenta: www.plextor.com.

Jak działa PlexTurbo? Najczęściej używane pliki są buforowane w pamięci systemowej, dzięki czemu dostęp do nich jest wyraźnie szybszy. Dodatkowo PlexTurbo pozwala ograniczyć do minimum zbędne cykle zapisu danych do komórek pamięci flash, co korzystanie wpływa na żywotność dysku SSD.

PlexTurbo 3.0 umożliwia wykorzystanie w roli bufora od 1 GB do 16 GB pamięci RAM – w zależności od modelu dysku SSD marki Plextor. Obsługuje również więcej niż jeden napęd SSD. Dodatkowo dedykowana aplikacja PlexTurbo Viewer pozwala użytkownikowi przejąć w każdej chwili pełną kontrolę nad działaniem oprogramowania, aby dostosować jego możliwości pod swoje potrzeby.

Dodaj komentarz