NZXT CAM z nowymi aplikacjami mobilnymi i podkręcaniem GPU

Firma NZXT przedstawia nową wersję swojego narzędzia do monitorowania PC – NZXT CAM. Aktualizacja do wersji 3.1 rozbudowuje program o nowe funkcjonalności, w tym podkręcanie kart graficznych. Wraz z aktualizacją zadebiutowały zupełnie nowe wersje aplikacji mobilnych na systemy iOS i Android, a także inicjatywa partnerska CAM Powered, która integruje CAM z urządzeniami innych firm. Pierwszym partnerem CAM Powered została firma CRYORIG.

Aplikacja NZXT CAM 3.1 na PC

Największą nowością w aktualizacji CAM 3.1 jest zakładka Tuning, która umożliwia podkręcanie karty graficznej. Poprzez prosty interfejs, z którego znane jest oprogramowanie CAM, użytkownik może modyfikować taktowania rdzenia i pamięci karty, limity poboru energii elektrycznej, a także dostosowywać profile wentylatorów i ich prędkości obrotowe.

Nowości i zmiany w NZXT CAM 3.1 obejmują:

·         Podkręcanie GPU za pośrednictwem nowej zakładki Tuning;

·         Przeprojektowany moduł nakładki w grze (overlay), z nowymi możliwościami konfiguracyjnymi;

·         Dokładniejsze pomiary temperatur procesorów AMD dzięki wykorzystaniu systemu AMD Thermal Margin;

·         Bardziej precyzyjne zarządzanie profilami wentylatorów w chłodzeniach Kraken i systemie GRID+, z dokładnością do 5 stopni Celsjusza;

·         Możliwość wyłączenia monitoringu aplikacji zużywających zasoby (Top Apps)w celu zmniejszenia wykorzystania CPU przez CAM;

·         Porównywanie średnich temperatur systemu użytkownika z danymi od społeczności NZXT CAM.

 Nowe aplikacje mobilne

Przy okazji aktualizacji 3.1 zadebiutowały również zupełnie nowe aplikacje CAM Mobile na systemy iOS i Android. Zbudowano je od zera z myślą o dostarczeniu jak najpełniejszego zestawu funkcjonalności względem aplikacji komputerowej. Nowe wersje mobilnego CAM pozwalają na wygodniejsze zarządzanie sparowanymi urządzeniami, w tym także systemem oświetlenia HUE+. Użytkownicy CAM Mobile zyskają też dostęp do historycznych danych zawierających średnie temperatur i obciążenia systemu. Pozostałe usprawnienia obejmują możliwość logowania przez Google+ i Facebooka, szybsze ładowanie interfejsu i synchronizacji z chmurą.

 Inicjatywa CAM Powered

Firma NZXT ogłosiła dziś także nową inicjatywę partnerską CAM Powered. Jej celem jest dążenie do większej kompatybilności podzespołów PC i rozszerzanie funkcjonalności dla użytkowników końcowych. Pierwszym partnerem CAM Powered jest firma CRYORIG specjalizująca się w systemach chłodzenia. Na stoiskach firmy na targach COMPUTEX demonstrowane jest prototypowe chłodzenie H7 Quad Lumi sterowane poprzez oprogramowanie CAM 3.1.

 Oprogramowanie NZXT CAM 3.1 jest już dostępne do pobrania z oficjalnej strony https://camwebapp.com/download. Aplikacje mobilne CAM Mobile można znaleźć w App Store i Google Play Store.

Dodaj komentarz