Icy Dock FlexiDOCK MB522SP-B – pierwsza na świecie stacja dokująca

Icy Dock FlexiDOCK MB522SP-B to pierwsza profesjonalna stacja dokująca dla 2,5-calowych dysków, która mieści się w zatoce 3,5-calowej. Dzięki temu produkt ten można w łatwy sposób umieścić w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się napęd dyskietek. Otrzymamy wtedy zatokę, która pomieści dwa 2,5-calowe napędy z funkcją hot-swap. Stacja dokująca Icy Dock obsługuje złącza SATA 6 Gb/s. Model ten jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybkiego dostępu do danych. Przykładowo dla pracowników mediów, którzy umieszczają różne pliki multimedialne na dyskach bądź też dla specjalistów IT, którzy muszą robić częste kopie zapasowe danych.

Stacja dokująca Icy Dock FlexiDOCK MB522SP-B została zaprojektowana specjalnie do zastosowań, które wymagają częstej wymiany dysków. Docenią ją osoby, które tworzą codzienne kopie zapasowe, montują wideo, klonują lub przenoszą dane z dysku na dysk. Funkcja hot-swap pozwala na przyspieszenie naszej dotychczasowej pracy.

Producent wie ile czasu zajmuje przykręcenie dysku do tacki po wymianie. Aby uprościć ten proces usunął drzwiczki aby wysuwać i wsuwać dysk znacznie szybciej. Aby chronić sprzęt inżynierowie Icy Dock zaprojektowali mechanizm wysuwający tak, aby całość chowała się w obudowie i była lepiej zabezpieczona przed przypadkowymi uszkodzeniami. Jeśli dysk jest włożony do stacji dokującej FlexiDOCK przycisk zwalniający wysuwa się z obudowy, a dioda LED zapali się na przycisku informując o stanie działania sprzętu. Aby wysunąć dysk wystarczy nacisnąć przycisk a napęd znajdzie się poza stacją dokującą.

Kluczowe cechy sprzętu

  • Mieści dwa dyski 2,5-calowe
  • Mieści się w zatoce 3,5-calowej
  • Metalowa obudowa jest bardzo odporna na uszkodzenia
  • Brak drzwiczek przyspiesza wymianę dysków
  • Dysk chowa się do napędu co zwiększa bezpieczeństwo
  • Otwory wentylacyjne zwiększają przepływ powietrza
  • Active Power Technology – włącza zasilanie tylko wtedy, kiedy wewnątrz stacji dokującej znajduje się dysk
  • 3-letnia gwarancja producenta

Dostępność i cena

Stacja dokująca dostępna jest wśród oficjalnych dystrybutorów firmy Icy Dock. Szczegóły na temat tego modelu a także specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie producenta.

Dodaj komentarz