Flight Director: mobilny edytor filmów dla dronów Parrot

W najnowszej wersji aplikacji FreeFlight Pro, dedykowanej dla dronów Parrot, zadebiutował asystent Flight Director. Asystent pozwala na montaż i edycję materiałów wideo bezpośrednio na smartfonie lub tablecie. Stworzenie widowiskowego filmu z drona, którym można podzielić się ze znajomymi na Facebooku, jeszcze nigdy nie było tak proste. Największą zaletą asystenta Flight Director jest jego pełna integracja z aplikacją FreeFlight Pro, służącą do sterowania i zarządzania wszystkimi funkcjami dronów Parrot, w tym bardzo popularnym modelem Bebop 2. Nie trzeba więc instalować żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy uruchomić moduł Flight Director w aplikacji mobilnej.

Asystent jest dostępny w aplikacji FreeFlight Pro dla Androida oraz iOS (od wersji 5.2). Jego odblokowanie na stałe jest możliwe poprzez mikropłatność realizowaną z poziomu aplikacji, ale każdy użytkownik może skorzystać z darmowego, 15-dniowego okresu próbnego. Cena modułu to 94,99 zł (iOS) lub 104,48 zł (Android).

Flight Director pozwala na edycję zarejestrowanych dronem materiałów wideo, ich cięcie i montaż. Można wybrać jeden z trzech gotowych formatów lub stworzyć własny. Montaż obejmuje także dodawanie filtrów czy efektów wizualnych oraz edycję ścieżki dźwiękowej. Ciekawostką jest funkcja nałożenia na materiał wideo danych telemetrycznych z drona. Flight Director wykorzystuje zaawansowane algorytmy przetwarzania wideo opracowane przez muvee Technologies.

Gotowy filmik o długości od 15 sekund do 3 minut trafia do galerii FreeFlight Pro, skąd można przesłać go znajomym lub udostępnić w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram oraz Snapchat.

Pozostałe nowości w aplikacji FreeFlight Pro

Aktualizacja oprogramowania FreeFlight Pro nie ogranicza się tylko do asystenta Flight Director. Parrot wzbogacił swoją aplikację mobilną o kilka dodatkowych funkcji, z których mogą skorzystać za darmo wszyscy użytkownicy.

W aplikacji odświeżono galerię materiałów wideo, dodając do niej elementy związane z nowym trybem reżyserskim. Użytkownicy mogą więc przeglądać swoje filmiki według najlepszych ujęć. News Feed to nowy mechanizm powiadomień, dzięki któremu osoby zarejestrowane w społeczności My Parrot mogą otrzymać cenne informacje i porady bezpośrednio do aplikacji mobilnej. W trybie wideo pojawiła się  nowa funkcja Photo Timer, stworzona z myślą o robieniu zdjęć grupowych i selfie za pomocą drona. Aplikacja FreeFlight Pro zaczęła również wspierać mapy Baidu jako alternatywny wybór dla osób, które dużo podróżują np. do Chin, gdzie inne mapy online nie są dostępne.

Prezentacja możliwości Parrot Flight Director:

https://www.parrot.com/uk/flight-director#share-the-best-of-your-adventures

 

Oficjalny materiał wideo Parrot Flight Director:

https://youtu.be/fTTpAiMew8w

Aplikacja FreeFlight Pro na Androida (Google Play):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.parrot.freeflight3&hl=pl

Aplikacja FreeFlight Pro na iOS (App Store):

https://itunes.apple.com/us/app/freeflight-pro/id889985763?mt=8

Dodaj komentarz