Don’t Escape: 4 Days in a Wasteland – spróbuj przetrwać koniec świata

Don’t Escape: 4 Days in a Wasteland od dzisiaj dostępna jest dla graczy na PC i Mac. Autorem tego niezwykłego projektu jest polski deweloper skrywający się pod pseudonimem Scriptwelder, który poświęcił setki godzin na samodzielne stworzenie gry. Don’t Escape: 4 Days in a Wasteland to gra przygodowa typu point & click w klasycznym pixel-artowym stylu. Tytuł jest postapokaliptycznym thrillerem skupionym wokół samotnego ocalałego o imieniu David, walczącego o przetrwanie po nieznanym kataklizmie doprowadzającym do przełamania księżyca Ziemi na pół. Efektem katastrofy jest zniszczenie środowiska i zdziesiątkowanie populacji naszej planety.

David, aby przetrwać każdą kolejną noc, musi dbać o fortyfikacje opuszczonego domu, który uchroni go przed śmiertelnymi zagrożeniami. Nasz bohater jest dręczony przez tajemnicze, prorocze sny, które motywują go do odkrycia prawdy o apokalipsie.

Niezwykle ważnym elementem gry jest zarządzanie czasem. Nie ma stałego zegara, który odliczałby jego upływ, ale wszystkie działania zabierają czas pozostały do wykorzystania danego dnia. Zmusza to gracza do podejmowania rozważnych decyzji. Każdy rozdział można ukończyć na kilka sposobów, co zachęca z kolei do wielokrotnego przechodzenia gry. Obrana przez gracza ścieżka może podnosić, lub obniżać szanse na przetrwanie w kolejnych etapach rozgrywki W trakcie zabawy przyjdzie nam stawić czoła m.in. trującym gazom, gigantycznym pająkom lub ekstremalnej temperaturze. Pokonanie ich będzie wymagać wykorzystania znalezionych przedmiotów i rozwiązania przemyślanych zagadek.

Produkcja zawdzięcza swoją nazwę popularnej serii gier przeglądarkowych stworzonych wcześniej przez Scriptweldera – Don’t Escape. W przeciwieństwie do typowych escape-roomów, celem zabawy nie jest tu ucieczka, lecz zabezpieczenie swojej kryjówki przed zbliżającym się zagrożeniem.

Gra w polskiej i angielskiej wersji językowej jest dostępna na platformach Steam, GOG i Kartridge za 53,99 zł.

Przydatne linki:

Oficjalna strona gry – https://dont-escape.com/

Trailer – https://www.youtube.com/watch?v=pd9u9knrnzU

Presskit – https://presskits.armorgames.com/game/dont-escape/

Dodaj komentarz