Recenzja słuchawek LAMAX Tips1

Poszukujesz słuchawek, które spełnia Twoje oczekiwania, jednak nie będą kosztowały też fortuny? Słuchawki LAMAX Tips1 to zdecydowanie urządzenie, które spełnia normy nie tylko przyzwoitej ceny, ale również wysokiej jakości dźwięku. Produkt czeskiego producenta to urządzenie, które z pozoru może wydawać się czymś z bardzo niskiej półki, jednak jak wszyscy wiemy pozory mylą. 

Słuchawki LAMAX Tips1 to bezprzewodowe słuchawki czeskiego producenta o bardzo filigranowych kształtach. Nie są to jednak słuchawki “True Wireless”, ponieważ obie końcówki słuchawek połączone są ze sobą kablem. Cały design urządzenia został zachowany w dwóch kolorach – czarnym oraz turkusowym. 

Jak prezentuje się budowa urządzenia? Dość małej wielkości przetworniki na swojej obudowie posiadają logo producenta. Jak to zazwyczaj bywa, przy prawej słuchawce znajdziemy centrum sterowania całym zestawem. Na pilocie znalazło się miejsce na przyciski regulacji głośności oraz przycisk stop/play.Na tym elemencie znajdziemy również mikrofon. 

W pilocie również znalazło się miejsce na baterię o pojemności 60 mAh.  Po boku pilota znajdziemy wejście na końcówkę microUSB, która oczywiście służy do ładowania słuchawek. Mimo, że w tym elemencie znalazło się tak dużo to nie jest on na tyle ciężki, że podczas korzystania z słuchawek nie ściąga ich powodując wypadanie przetwornika z ucha. 

Słuchawki LAMAX Tips1 prezentują się bardzo dobrze, a design urządzenia jest bardzo minimalistyczny. Na korzyść działają też świetnie dobrane kolory, które prezentują się świetnie. 

Słuchawki bardzo dobrze leżą w uszach, przynajmniej tak było w moim przypadku. Nawet podczas gwałtowniejszych ruchów słuchawki nie wypadały, co można uznać za duży plus. W zestawie znajdziemy trzy rozmiaru gumowych nasadek na słuchawki, które mają na celu utrzymać przetworniki w uszach. Każdy więc powinien znaleźć odpowiedni dla siebie rozmiar. Uprawianie sportu w słuchawkach LAMAX Tips1 jest jak najbardziej możliwe. 

Korzystanie z słuchawek jest komfortowe, a kabel, który łączy ze sobą słuchawki nie należy do gatunku tych plączących się.

Małe przetworniki LAMAX Tips1 mogą zaskoczyć. Mimo, że są one bardzo małych rozmiarów, to jednak dźwięk wydobywający się z nich jest bardzo czysty i wysokiej jakości. Ma on ciepły charakter, więc nie zaskoczy nas ostrym brzmieniem podczas wieczornego relaksu. Scena muzyczna jest dobra, tak samo jak instrumenty, jednak mogłyby być one bardziej wyraziste. Wysokie tony są dobrze słyszalne, a bas jest tutaj dość mocno odczuwalny, jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiar słuchawek. LAMAX Tips1 to bardzo dobrze grające słuchawki, które dostaniemy w przyzwoitej cenie. 

Wyciszenie świata zewnętrznego jest zadowalające. Oczywiście nie znajdziemy tutaj aktywnej redukcji szumów, jednak na korzystanie i blokowanie hałasów świata zewnętrznego podczas wieczornego spaceru czy korzystania z komunikacji miejskiej to w zupełności wystarczy.

Jakość rozmów przy pomocy zestawu głośnomówiącego LAMAX Tips1 stoi na dobrym poziomie. Odbiorca słyszy nas na zadowalającym poziomie i tak samo działa to w drugą stronę. Odbieranie i kończenie rozmów może odbyć się przy pomocy środkowego przycisku na pilocie znajdującym się na kablu prawej słuchawki. 

W słuchawkach LAMAX Tips1 znajdziemy akumulator o pojemności 60 mAh. Dzięki takiej baterii będziemy w stanie słuchać muzyki przez około 5 i pół godziny na pojedynczym ładowaniu. Jest to bardzo przyzwoity wynik, i patrząc na to co oferuje producent (6h) w miarę trafny. Pełne naładowanie urządzenia zajmuje około 2 godzin. 

Słuchawki czeskiej firmy, czyli LAMAX Tips1 to urządzenie, które wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Słuchawki nie powalają swoimi rozmiarami, ich przetworniki naprawdę sprawiają, że można je zlekceważyć, jednak po założeniu ich wrażenie to mija. Dźwięk jest czysty i wysokiej jakości, Tips1 posiadają zaskakujący bas oraz wydźwięk przez który nie chcemy kończyć słuchania. W cenie 199 złotych trudno znaleźć urządzenie, które będzie oferowało to samo co właśnie te słuchawki.

Dodaj komentarz