Lepszy dotyk w komunikacji cyfrowej – nowe ekrany iiyama digital signage

Nowe, charakteryzujące się najwyższą jakością obrazu, łatwością obsługi i niezawodnością modele iiyama jeszcze lepiej odpowiadają potrzebom klientów budujących zaawansowane systemy DS. Przede wszystkim oba nowe ekrany przystosowane są do ciągłej pracy w trybie 24/7. Najważniejszą nowością jest jednak zastosowanie technologii, która pozwala na zachowanie funkcji dotyku nawet w przypadku zabudowania ekranu pod dodatkową, zewnętrzną taflą szkła.

Oba ekrany pracują w, znanej powszechnie ze smartfonów, technologii pojemnościowej i reagują na dotyk palcem, ręką w lateksowej rękawiczce lub specjalnym rysikiem. Przy wykorzystaniu kompatybilnego systemu operacyjnego (Windows, Linux) mogą one jednocześnie odczytać pozycję aż 40 punktów. Są przy tym odporne na zarysowania, ale nawet w przypadku takiego uszkodzenia pozostają w pełni sprawne i dalej reagują na dotyk.

Powszechnym problemem ekranów dotykowych jest łatwe zbieranie odcisków palców, co sprawia, że nie wyglądają estetycznie. W wypadku ekranów iiyamy zastosowano specjalną nano powłokę oleofobową, która w dotyku sprawia wrażenie aksamitnie gładkiej i śliskiej. Dzięki temu przesuwanie palca po ekranie jest płynniejsze i wymaga mniej wysiłku. Powłoka ta w znacznym stopniu ogranicza też przywieranie wszelkich substancji do ekranu, co skutkuje m.in. mniejszą ilością pozostawionych odcisków palców.

Niewątpliwym atutem nowych ekranów jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia sprzętu bez utraty funkcji dotykowych. Modele T4361MSC i T5561UHSC można przykryć warstwą szkła ochronnego o grubości do 6 mm. Taka warstwa zabezpiecza ekran przed zniszczeniem, a jednocześnie nie pozbawia go funkcji reakcji na dotyk. Zabezpieczony szkłem ekran reaguje na dwa punkty dotykowe, co w większości zastosowań DS jest w zupełności wystarczające. Warto przypomnieć, że ekrany spełniają normę IP65, a szkło pokrywające ekran ma grubość 3 mm i twardość 7H w modelu 43” i 6H w modelu 55”. Oba ekrany przeszły test spadającej piłki (półkilogramowa stalowa kulka zrzucona z wysokości 1,3 m nie ma prawa uszkodzić ekranu). Nawet niezabezpieczone dodatkową warstwą szkła są więc wystarczająco odporne. 

Model o przekątnej 43” wykorzystuje matrycę AMVA3 o rozdzielczości Full HD – 1920×1080, jasności 400 cd/m² i kontraście statycznym 4000:1. Model 55” ma matrycę IPS o rozdzielczości 4K – 3840×2160, o jasności 450 cd/m² i kontraście statycznym 1100:1. Oba ekrany mają cienkie, zaledwie 20 mm ramki, gwarantują więc estetyczny wygląd instalacji.

Ekrany można zamocować w poziomie lub pionie na uchwytach korzystając z mocowania VESA 400×400, a dodatkowe mocowanie 100×100 umożliwia zamocowanie bezpośrednio z tyłu ekranu komputera sterującego Intel NUC. Dostępny jest też slot SDM-L dla kompatybilnych z nim komputerów, port USB do obsługi ekranu dotykowego i wyjście DC, przez które możemy zasilić zewnętrzy mini-PC. Oba nowe ekrany mają komplet złącz wideo DVI, HDMI i Display Port, przy czym modem 43” wyposażony jest też w analogowe złącze VGA.

Więcej informacji na temat poszczególnych modeli i pełną specyfikację znaleźć można na stronach

https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-t4361msc-b1/
https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-t5561uhsc-b1/

Ceny poszczególnych modeli kształtują się następująco:

PROLITE T4361MSC-B1 cena SRP – 9592 PLN

PROLITE T5561UHSC-B1 cena SRP – 14361 PLN

Dodaj komentarz