Jaki laptop do pracy wybrać?

Profesjonaliści i przedsiębiorcy coraz częściej stawiają na laptopa, ponieważ ten daje im dużo większą swobodę działania: zarówno w biurze, jak i poza nim. Jednak nie każdy notebook sprawdzi się w pracy równie dobrze – aby spełnić pokładane w nim nadzieje, musi charakteryzować się konkretnymi cechami.

Laptop do pracy to przenośny komputer, od którego oczekujemy nieco innych właściwości niż od notebooka dla graczy czy do obsługi multimediów. Takie urządzenie przede wszystkim powinno być solidne, oferować możliwie najszerszą funkcjonalność, zapewniać wysoką wydajność konieczną dla wielozadaniowości i obsługi specjalistycznego oprogramowania i cechować się ergonomią, przekładającą się bezpośrednio na komfort użytkowania.
Cechy idealnego laptopa biznesowego to: lekka i wytrzymała konstrukcja, mobilność, długi czas pracy na baterii, łączność bezprzewodowa oraz pamięć. Doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów są produkty Lenovo. W zależności od możliwości budżetowych i oczekiwań można wybrać notebooki z serii ThinkPad lub ThinkBook.
Linia ThinkPad T to jedna z najbardziej konserwatywnych serii Lenovo w kontekście wzornictwa i wszelkie zmiany są tu wprowadzane bardzo ostrożnie. Stąd klasyczna w kształcie obudowa jest niemalże nie do odróżnienia względem poprzedników. Producent wykorzystał sprawdzoną kombinację plastiku, włókna węglowego i aluminium. Dzięki temu cała konstrukcja jest solidna i wytrzymała.
Lenovo ThinkPad T480 to klasyczny laptop do pracy z wydajnym procesorem Intel Core i7, pamięcią RAM 16GB oraz szybkim dyskiem SSD o pojemności 512GB. Notebook waży jedynie 1.3 kg, ma wyświetlacz z matrycą IPS o przekątnej 14 cali i rozdzielczości FullHD. Atutem jest nowoczesne złącze USB Type-C/Thunderbolt 3, podświetlana klawiatura, czujnik linii papilarnych Match-on-Chip oraz kamera HD720p z funkcją ThinkShutter. Domyślnie na komputerze zainstalowany jest system Windows 10 Pro. Bez zasilania laptop może pracować do 15 godzin w trybie oszczędnym baterii, co na pewno jest jego zaletą. Szeroki wybór portów i dostępna jako akcesorium stacja dokująca pomoże dopasować komputer do wymogów każdego stanowiska pracy.
Inną, nieco tańszą propozycją od Lenovo jest laptop ThinkPad T580. To idealne rozwiązanie do biura lub firmy. Notebook wyposażony jest w 15-calowy ekran, który gwarantuje wygodną i efektywną pracę. ThinkPad T580 w standardowej konfiguracji jest wyposażony w czytnik linii papilarnych Match-on-Chip, technologię chroniącą przed oszustwami, która weryfikuje dane logowania i chroni informacje na komputerze, a także ThinkShutter — fizyczną osłonę kamery internetowej. Ma zintegrowaną funkcję łączności LTE-A, która zapewnia łączność na całym świecie, niezależnie od dostępności sieci Wi-Fi. Najwyższą jakość i szybkość pracy zapewnia procesor Intel Core 8-ej generacji oraz pamięć DDR4 do 32GB. T580 ma standardowo wbudowaną technologię Power Bridge, która pozwala wymienić wyczerpaną baterię na w pełni naładowaną bez wyłączania komputera. Lenovo ThinkPad T580 jest świetnym i uniwersalnym laptopem do biura.
Trzecią, najtańszą propozycją jest laptop Lenovo ThinkBook 13s-IWL. To biznesowy notebook z funkcjami rozrywkowymi. Wyświetlacz jest nie tylko funkcjonalny, ale i atrakcyjny — węższe 5,5-milimetrowe ramki pozostawiają więcej miejsca na ekranie. Ekran o rozdzielczości FullHD został wyposażony w efektowną technologię HDR Dolby Vision, dlatego wyświetla obraz jaśniejszy, o większym kontraście i szczegółowości oraz z wyjątkowo wiernie odtworzonymi kolorami. Rozwiązaniem, które docenią profesjonaliści jest Trusted Platform Module. Dzięki temu można w łatwy sposób zaszyfrować swoje dane, a co więcej współgra ono z funkcjami zabezpieczeń Windows 10. Komfort pracy zapewnia procesor Intel Core i7, 8GB pamięci RAM DDR4 oraz bateria, która pozwala na nieprzerwaną pracę nawet do 11 godzin.

Dodaj komentarz