Icy Dock FatCage MB155SP-B – obudowa RAID na 5 dysków

Icy Dock FatCage MB155SP-B to 5-dyskowa obudowa RAID na dyski SATA, która zajmuje jedynie trzy zatoki 5,25″. FatCage wykorzystuje metalową obudowę w celu ułatwienia rozprowadzania ciepła. Równocześnie duży 92-milimetrowy wentylator z doskonałą efektywnością odprowadza ciepło z dysków twardych, sterując przepływającym powietrzem przez otwory w kierunku wiatraka. Podwójne otwory na górze i dole obudowy pozwalają utrzymać optymalną temperaturę. Dodatkowo płytka PCB zamontowana na tyle obudowy posiada wycięcia w kluczowych miejscach, które ułatwiają przepływ powietrza z i do obudowy.

Modułowy system chłodzenia

 

Dołączony 92-milimetrowy wentylator jest w pełni modularny, aby zapewnić jak najmniej problemową wymianę i konserwację – zatoka jest kompatybilna z każdym wentylatorem o tym samym rozmiarze. Aby poszerzyć zakres kompatybilnych wentylatorów, zarówno 2-, jak i 3-pinowe złącza znajdują się w łatwo dostępnych miejscach. Dzięki temu użytkownik ma wolność wyboru w wyborze wyposażenia obudowy.

 

Niezawodna wymiana na gorąco

 

Icy Dock MB155SP-B dzięki tacom EZ-Tray wspiera funkcję hot swap, dzięki której wymiana dysków odbywa się błyskawicznie. Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający i pociągnąć lub popchnąć uchwyt. Wbudowany system prowadnic pozwala na bezpieczne podłączenie dysku z każdym razem. Rozwiązanie to ułatwią wymianę w razie awarii macierzy RAID lub przy przenoszeniu danych.

 

Dodaj komentarz