Lanberg: bezprzewodowa kamera zewnętrzna WiFi Smart Home

Kompleksowy monitoring to więcej niż tylko dobry sposób ochrony wnętrza domu i okolicznych terenów. To także spokój ducha, dzięki opcji nadzoru nad małymi domownikami. Rozwiązania w pełni bezprzewodowe sprawiają, że oko kamery można mieć dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Kamera Lanberg WiFi Smart Home oznaczona symbolem SM01-OCB20 to propozycja dla tych, którzy cenią sobie prostotę montażu i uniwersalność. Producent wyposażył ją w magnetyczny uchwyt, dzięki czemu można ją przymocować do wielu elementów infrastruktury domowej. Metalowy kinkiet, rynna czy ogrodzenie to tylko niektóre miejsca, gdzie obędzie się bez wiercenia czy taśmy dwustronnej. 

Doprowadzać nie trzeba też zasilania czy Internetu. Kamera zewnętrzna Lanberg WiFi Smart Home jest wyposażona w moduł WiFi i akumulator. Ten pierwszy daje łączność z siecią i możliwość nadzoru z dowolnego miejsca na świecie. Bateria o pojemności 4000 mAh ma z kolei zapewniać do dwóch miesięcy pracy na jednym ładowaniu. Kamera jest więc w pełni bezprzewodowa.

 

Urządzenie legitymuje się certyfikatem IP65, który świadczy o jego pyło- i wodoszczelności. Kamerę Lanberg WiFi Smart Home można zatem używać także na zewnątrz, gdyż powinna być odporna na kurz i strugi deszczu. Wysoką jakość obrazu o każdej porze doby ma zagwarantować sensor Full HD, który w trybie nocnym jest wspierany przez diody IR.

 

Lanberg WiFi Smart Home ma wbudowany sensor ruchu, który – jak deklaruje producent – wykrywa poruszające się obiekty z odległości do ośmiu metrów. Użytkownik może więc otrzymać powiadomienie wraz z zarejestrowanym ujęciem jeszcze zanim ktoś zbliży się np. do drzwi wejściowych. Urządzenie obsługuje podwójne strumieniowanie, pozwalające na jednoczesny zapis obrazu na kartę pamięci i podgląd na żywo przez sieć. 

 

Do zarządzania sprzętem służy darmowa aplikacja Tuya dla smartfonów z systemami Android i iOS. Pozwala ona nie tylko na szybką konfigurację (producent obiecuje 1-2 minuty), lecz także współpracuje z innymi urządzeniami IoT. Aplikacja jest niemal w pełni spolszczona, co ułatwi obsługę osobom, które nie władają biegle językami obcymi. W standardzie kamera jest kompatybilna z protokołem IFTTT. Producent zapewnił też integrację z głośnikami Google Home i Amazon Alexa. 

 

Zainteresowani zakupem znajdą kamerę Lanberg WiFi Smart Home w sklepach w cenie ok. 440 zł.

 

 

Dane techniczne:

 

 • model: SM01-IC20
 • sensor: 2 Mpix (1080p), 1/2,7” CMOS
 • kąt widzenia 100o
 • tryb nocny: tak, diody IR, widoczność do 8-10 m, min. światło 0,01 Lux
 • wykrywanie ruchu: tak, z odległości 5-8 m
 • format nagrywania: H.264
 • jakość nagrywania: 1080p@15 FPS
 • miejsce zapisu: karta SD o pojemności do 32 GB
 • łączność: USB, WiFi 802.11b/g/n 2,4 GHz
 • zasilanie: akumulator 4000 mAh
 • ładowanie: micro-USB 5 V / 1,5 A

Dodaj komentarz