Lamax Dots1, czyli świetne słuchawki dla aktywnych

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, tzw. TrueWireless, które całkowicie zdominowały rynek. Każdy producent posiada w swojej ofercie tego typu urządzenia, a osoby szukające nowych słuchawek najczęściej wybierają właśnie taki model. LAMAX Dots1 to właśnie słuchawki TWS, które w przystępnej cenie oferują bardzo dobrą jakość dźwięku. 

Wygląd i wykonanie słuchawek

Słuchawki LAMAX Dots1 to typowe pchełki. Ich małe rozmiary sprawiają, że są one ledwo widoczne w uszach. Sam korpus słuchawek został wykonany z tworzywa sztucznego, które sprawia wrażenie bardzo solidnego. Dots1 zostały wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły, dlatego też każdy element jest tutaj dopasowany i nic nie odstaje. Elementem, do którego można się przyczepić jest to, że oznaczenia lewej i prawej słuchawki mogą się po prostu zetrzeć z czasem. Na każdej z słuchawek znajdziemy przycisk funkcyjny, które służą do zmiany utworu lub odebrania/zakończenia połączenia, a także mikrofon. 

Poręczne etui

LAMAX Dots1 to typowy przedstawiciel prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Słuchawki zamknięte są w etui, które jednocześnie służy za powerbank. To właśnie za pośrednictwem tego małego pudełeczka słuchawki ładują się. Dzięki niemu również słuchawki są bardzo dobrze zabezpieczone. Etui nie jest dużych rozmiarów, więc z powodzeniem zmieści się w kieszeni. 

Dźwięk słuchawek LAMAX Dots1

Słuchawki LAMAX Dots1 to urządzenie małych rozmiarów, jednak oferujące dużo pod względem dźwięku. Ten jest czysty i wyraźny, jego dynamika jest mocna. Dźwięk jest świetnie zbalansowany i sprawia wrażenie lekkiego. To co wychodzi na pierwszy plan to niskie tony, ponieważ bas jest wyraźnie słyszalny. Bas nie przytłacza wysokich jak i średnich tonów, których również tutaj doświadczymy. Głos wykonawcy jest wyraźny, scena muzyczna jest poprawna, chociaż mogłaby być szersza, tak samo jak niektóre z instrumentów mogłby być bardziej wyeksponowane. Dźwięk wydobywający się z słuchawek jest po prostu bardzo dobry i za bardzo nie ma się do czego tutaj przyczepić. 

W kwestii rozmów również jest dobrze. Zestaw mikrofonów daje radę, a komunikacja między nadawcą, a odbiorcą przebiega bez zakłóceń. Głos nadawcy jest wyraźny, jednak podczas testów zdarzyło się, że odbiorca słyszał mnie jakby z oddali. 

Słuchawki w praktyce

Z racji swojego wyprofilowania i niskiej wagi słuchawki LAMAX Dots1 świetnie leżą w uszach. Bez problemu możemy w nich uprawiać różnego rodzaju sporty od ćwiczenia na siłowni, po bieganie na bieżni. Słuchawki po prostu nie chcą wypaść i jest to wielki plus. Jednak to od gumowych nasadek zależy jak słuchawki będą trzymać się w uszach. W zestawie znajdziemy kilka gumowych nasadek w kilku rozmiarach, więc nikt nie powinien mieć problemu z doborem odpowiednich. Od tego też zależy jak dobrze będą izolowane dźwięki otoczenia podczas korzystania z Dots1. 

Łączność

Słuchawki LAMAX Dots1 korzystają z bezprzewodowej technologii Bluetooth w wersji 5.0. Oferuje ona wysoką jakość przesył danych, więc możemy w pełni cieszyć się wysoką jakością naszych ulubionych utworów. Sygnał jest stabilny i silny, więc nie ma problemów z przerywaniem. Zasięg wynosi około 10 metrów. Opóźnienia dźwięku tutaj nie występują, co jest wielkim plusem słuchawek Dots1. 

Łączenie z telefonem jest tutaj bardzo proste, bo wystarczy jedynie wyciągnąć słuchawki z etui. W momencie, gdy będziemy mieć je w rękach automatycznie przechodzą one w tryb parowania ze źródłem dźwięku. Wystarczy raz połączyć je z telefonem czy tabletem, a urządzenie zostanie zapisane i Dots1 będą łączyć się z nim automatycznie po każdym wyjęciu z etui. 

Akumulator

Same słuchawki LAMAX Dots1 zostały wyposażone w akumulator – każda z nich posiada baterię o pojemności 100 mAh, która wystarcza na 3 godziny pracy. Jest to wynik raczej normalny w tego typu urządzeniach. W powerbanku znajdziemy baterię o pojemności 520 mAh, która posłuży nam cztery pełne naładowania słuchawek. Zestaw do 100% ładuje się w około dwie godziny. 

Podsumowanie

Bezprzewodowe słuchawki LAMAX Dots1 to urządzenie bardzo udane, które wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenia. Słuchawki są świetnie wykonane, ich mały rozmiar sprawiają, że świetnie się prezentuję i przede wszystkim oferują wysoką jakość dźwięku. LAMAX Dots1 zostały wycenione na 250 złotych. 

Dodaj komentarz