LAMAX Watch Y2 – miej ukochane osoby na oku

Martwisz się gdzie znajduje się Twoje dziecko? Chcesz być pewien, że nic mu nie grozi? Z pomocą przychodzi smartwatch LAMAX WatchY2, który posiada funkcje GPS pozwalające zlokalizować położenie dziecka oraz zapewnia stałą komunikację z pociechą. Jakie inne funkcje prezentuje? O tym przeczytasz poniżej! 

Zawartość opakowania

W pudełku, oprócz smartwatcha dla dzieci LAMAX WatchY2 znajdziemy kilka dodatkowych akcesoriów. W zestawie umieszczono śrubokręt do odkręcania zaślepki karty SIM, dodatkowy zestaw śrubek czy pęsetę do wyciągania śrubek czy karty microSIM. Oczywiście znajdziemy tutaj wszelką dokumentację – kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi czy inne informacje. 

W egzemplarzu testowym znaleźliśmy także kartę SIM T-Mobile, jednak nie mam pojęcia czy jest to standardowe wyposażenie. 

Jakość wykonania i wygląd

To co pierwsze rzuciło mi się w oczy to design smartwatcha LAMAX WatchY2. Urządzenie swoim kształtem przypomina Apple Watch – ma zaokrąglone krawędzie, w podobnym miejscu umieszczony został fizyczny przycisk. Zegarek został wyposażony w 1,3-calowy kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. 

Pod ekranem znajdziemy dotykowy przycisk odpowiedzialny za powrót. Cała konstrukcja posiada gumową powłokę przyjemną w dotyku. Na tyle znajdziemy magnetyczne wejście na ładowarkę. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnym oraz różowym. 

W zestawie znajdziemy tylko jeden pasek wykonany z gumy, którego klamra została wykonana z metalu. Na pasku znajdziemy dwie szlufki, dzięki którym dziecko będzie mogło dopasować pasek do rozmiaru swojej ręki. 

LAMAX WatchY2 posiada certyfikat IP67, co oznacza, że urządzenie odporne jest na pył, zachlapania czy całkowite zanurzenia do głębokości 1 metra. Zegarek nie powinien ulec awarii. 

Zegarek w praktyce

Smartwatch Lamax WatchY2 nie jest jednak normalnym zegarkiem, na którym nasze dziecko zainstaluje dowolne aplikacje. Jest to bardziej lokalizator, dzięki któremu zawsze będziemy wiedzieć gdzie znajduje się nasze dziecko. Lokalizator GPS, Wi-Fi i GSM pracuje w czasie rzeczywistym, a my możemy ustawić odświeżanie położenia naszego dziecka nawet co minutę. Wszystko dostępne jest z poziomu aplikacji Lamax Tracking. W aplikacji sprawdzimy historię ruchu z ostatnich 30 dni czy ustalimy strefy bezpieczeństwa na mapach. Oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z aplikacją Google Maps. 

Lamax WatchY2 gwarantuje także stały kontakt z naszym dzieckiem. Dziecko w każdej chwili może wysłać do nas wiadomość głosową, którą odtworzymy na aplikacji. Odpowiedzieć na wiadomość możemy wiadomością tekstową, także przy wykorzystaniu oprogramowania. Połączenie działa sprawnie, wiadomości wysyłają się szybko, a mikrofon bardzo dobrze rejestruje wszelkie dźwięki. 

Dziecko może wykonywać połączenia z wybranymi wcześniej przez rodzica numerami. Możemy więc wgrać do smartwatcha LAMAX WatchY2 maksymalnie 10 numerów do najbliższych osób, z którymi dziecko może się skontaktować w każdej chwili. 

W nagłych przypadkach dziecko może wysłać nam sygnał SOS, po którym na ekranie telefonu pojawia nam się lokalizacja, w której znajduje się nasza pociecha. 

Bateria znajdująca się w zegarku LAMAX WatchY2 starcza na około 4 dni pracy bez konieczności ładowania. Pełne naładowanie urządzenia trwa około 2 godzin. Producent wykorzystał tutaj magnetyczne połączenie, które jest bardzo wygodne. 

Aplikacja Lamax Tracking

Dedykowana aplikacja Lamax Tracking dostępna jest na urządzenia z systemem Google Android czy Apple iOS. Aplikacja nie jest jednak przejrzysta, a występujący w niej język polski pomieszany jest z angielskim i… francuskim? Niektóre z funkcji napisane są po polsku, jednak większość z nich jest w języku angielskim. Jest także opcja “informasjon”. Gdy chcemy akceptować polecenie do wyboru mamy opcję “potwierdź” i “usuń”. Zdecydowanie producent musi popracować nad jakością tego elementu. 

Aplikacja korzysta z usługi Google Maps, więc wszystkie informacje na temat położenia są jak najbardziej dokładne, a mapa jest aktualna. 

Z poziomu aplikacji możemy ustawić na LAMAX WatchY2 budzik, wgrać numery do najbliższych, włączyć funkcję “znajdź urządzenie”, a nawet podsłuchiwać rozmowy jakie prowadzi nasze dziecko. 

Podsumowanie

Smartwatch LAMAX WatchY2 to urządzenie, które na pewno pozwoli nam spać spokojniej. Ten dokładny lokalizator pozwoli nam kontrolować nasze dziecko. Funkcja SOS pozwoli na szybką reakcję w niebezpiecznej sytuacji.

Ze strony wizualnej urządzenie nie odstrasza swoim wyglądem, więc dziecko nie powinno wstydzić się, że musi nosić na nadgarstku brzydki zegarek. Nowoczesny wygląd, świetne wykonanie oraz wysokiej jakości materiały użyte w produkcji sprawiają, że LAMAX WatchY2 prezentuje się naprawdę dobrze. 

Cena zegarka LAMAX WatchY2 u producenta to 498 złotych. 

Dodaj komentarz