XBLITZ IP300 – bezprzewodowa kamera wewnętrzna IP z ruchomą głowicą i Wi-Fi

Xblitz, polska marka elektroniki użytkowej poinformowała o wprowadzeniu bezprzewodowej kamery wewnętrznej IP, która cechuje się ruchomą głowicą oraz łącznością Wi-Fi. Xblitz IP300 jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą monitorować swoje mieszkanie. Model ten umożliwia podgląd obrazu na żywo za pomocą aplikacji, którą możemy zainstalować na naszym smartfonie. W przypadku wykrycia ruchu otrzymujemy powiadomienie e-mail. Xblitz IP 300 dzięki obustronnej komunikacji umożliwia nam użytkowanie kamery w formie niani elektrycznej, zarówno dla dziecka, jak i osoby starszej.

Niewielka kamera z wielkimi możliwościami

Warto zauważyć, że kamera Xblitz IP300 jest modelem poręcznym i niewielkim, bowiem jej rozmiar wynosi zaledwie 100 x 81 x 73 mm. To jednak nie przeszkadza jej w tym, by oferować spore możliwości przekazywania obrazu i dźwięku z monitorowanego pomieszczenia. Należy również dodać gustowny, stylowy design, który sprawia, że kamera wpasuje się do praktycznie każdego wnętrza, niezależnie, czy będzie to biuro, mieszkanie, czy nawet garaż. Urządzenie oferuje wysoką jakość nagrań. To pozwoli na dokładne określenie, kto znajduje się w aktualnie monitorowanym pomieszczeniu. Xblitz IP300 nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD i 25 klatkach na sekundę. Pliki są poddawane kompresji przez kodek H.265. Każde nagranie możemy odczytać za pomocą karty pamięci, bądź też pobrać na nasz smartfon za pomocą dedykowanej aplikacji. Atutem jest jej prostota obsługi, a także samej instalacji. Wystarczy ją pobrać, a następnie sparować używając do tego na przykład kodu QR.

Xblitz IP300 pozwala na obserwowanie całego pomieszczenia

Kamera IP, którą zaprezentowała marka Xblitz wyposażona jest w ruchomą głowicę. To pozwala na ogarnięcie wzrokiem całego pomieszczenia, niezależnie od tego, gdzie zostanie zainstalowana. Obiektyw może poruszać się w zakresie 355 stopni w poziomie, a także 90 stopni w pionie. Model ten posiada funkcję alarmu, która jest bardzo przydatna, szczególnie wtedy, kiedy nie ma nas w mieszkaniu. Kiedy algorytm wykryje ruch, bądź ludzką sylwetkę zostaniemy o tym poinformowani za pomocą powiadomienia push, lub e-maila. Co ciekawe, nieproszony gość powinien odstraszyć sygnał alarmowy, który wydobywać się będzie z głośnika wbudowanego w urządzenie. Oczywiście, Xblitz IP300 wyposażona jest w czujnik światła, który sprawia, że również w nocy będziemy mogli obserwować to, co dzieje się w pomieszczeniu. Kiedy zapadnie zmrok pomocne będą diody IR – obraz będzie czytelny nawet wtedy, kiedy panować będzie absolutna ciemność.

Bezprzewodowa kamera wewnętrzna pozwala obserwować naszą pociechę

Prezentowane urządzenie może być wykorzystywane jako wideo-niania dla naszych najbliższych. IP300 wyposażona jest w mikrofon oraz głośnik. To pozwoli na rozmowę na przykład z naszym dzieckiem poprzez kamerę. Z kolei tryb nocny sprawia, że będziemy mogli obserwować, czy nasza pociecha śpi spokojnie. Dziś, w dobie panującej pandemii możemy również wykorzystywać kamerę w celu obserwowania oraz rozmowy ze starszą osobą. Dzięki temu nie będziemy narażali zdrowia swojego, jak i innych. Krótko mówiąc, Xblitz IP300 może być wykorzystywana jako wideo-opieka domowa, bądź szpitalna.

Kamera dostępna jest na stronie producenta w cenie 139 zł. Warto zauważyć, że marka Xblitz oferuje darmową dostawę w przypadku zakupów powyżej 99 złotych. Model ten współpracuje ze smartfonami, które korzystają z iOS’a jak i Androida (mowa o dedykowanej aplikacji). Podgląd z kamery dostępny jest również z PC-ta. Szczegóły na temat urządzenia dostępne są na stronie producenta: https://xblitz.pl/pl/xblitz-ip300.

Specyfikacja techniczna kamery Xblitz IP300

Rozdzielczość:

1080P(1920×1080), 720P (1280×720)

Sensor:

1/2.9 SC 2232H

Obiektyw:

3.6 mm

Doświetlanie:

Wbudowany filtr IR

Tryb nocny:

do 10m (IR ON 0 LUX)

Zakres ruchu głowicy:

Poziom: 355° / Pion: 90°

Wsparcie kart TF:

Max 128 GB

Kodek:

H.265

Klatki na sekundę:

25 fps

Funkcja alarmu:

TAK / Detekcja ruchu

Komunikacja dwustronna:

TAK / Wbudowany mikrofon i głośnik

Obsługa sieci:

Wi-Fi 802.11b/g/n

Aplikacja mobilna:

Tak

Zasilanie:

5V-1A

Temperatura pracy:

-10~50 °C

Rozmiar:

100x81x73mm

Waga:

185g

Zawartość zestawu:

Kamera Xblitz IP 300, zasilacz, kabel USB, instrukcja

Dodaj komentarz