Cisco Webex pomaga klientom pozostać w kontakcie zdalnym i usprawnia pracę

Bezpieczne technologie do współpracy, które pomagają użytkownikom pracować w dowolnym miejscu, mają kluczowe znaczenie dla każdego CIO. Wywierają presję na zespoły IT, które muszą obsługiwać proces niespotykanego dotąd masowego przejścia na pracę zdalną, jednocześnie planując powrót do biura. Dzisiaj firma Cisco ogłosiła wprowadzenie ważnych zmian w platformie Webex, z myślą o wsparciu jej użytkowników. Należą do nich, między innymi: wiodące w branży mechanizmy bezpieczeństwa, inteligentnie zbierane i przydatne informacje zapewniające spójność doświadczeń użytkownika oraz integracja z Box. Ponadto, integracja z Epic na potrzeby opieki zdrowotnej zapewni pacjentom możliwość kontaktu z dostawcami niezbędnych świadczeń medycznych. Jako wieloletni lider rynku, Cisco nadal dostosowuje się do zmieniających się potrzeb klientów. W kwietniu odnotowano pół miliarda uczestników spotkań za pośrednictwem platformy Webex, którzy spędzili na nich 25 miliardów minut – to ponad trzykrotnie więcej od dotychczasowej średniej.

„Naszym celem jest zapewnienie pracownikom, głowom państw, dostawcom usług medycznych i wielu innym osobom możliwości kontaktu i efektywnej pracy w jeszcze bezpieczniejszych warunkach. Jeszcze przed pandemią Cisco było jednym z największych na świecie dostawców narzędzi do współpracy, obsługującym prawie połowę światowych wideokonferencji. Obecnie odnotowujemy trzykrotnie wyższy ruch” – powiedział Javed Khan, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Collaboration Group. „Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać naszych klientów, kiedy najbardziej nas potrzebują i będziemy nadal iść naprzód, także w tym trudnym okresie”.

Najważniejsze nowości:

– Większa przepustowość, by użytkownicy wciąż mogli liczyć na Cisco Webex. 
Webex stał się kołem ratunkowym dla szpitali, rządów, szkolnictwa oraz dużych i małych firm. Aby sprostać wymaganiom i nadal zapewniać jakość, jakiej oczekują użytkownicy, Cisco zainwestowało w globalny rozwój możliwości platformy Webex, która obecnie obsługuje trzykrotnie większe przepustowości.

– Więcej funkcji bezpieczeństwa, aby użytkownicy mogli pozostać w kontakcie, być bezpieczni i pracować efektywnie. Wzrost popularności pracy zdalnej na całym świecie spowodował, że kwestie bezpieczeństwa i prywatności stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Cisco dba o bezpieczeństwo, prywatność i przejrzystość – właśnie dlatego rozwiązania do współpracy od Cisco cieszą się zaufaniem 95% firm z listy Fortune 500. Opierając się na mechanizmach bezpieczeństwa platformy Webex, rozbudowano funkcję przechowywania danych jako zabezpieczenia przed ich utratą (DLP) oraz w celu spełnienia wymogów prawnych. Zapewnia to bezpieczeństwo i ochronę wszystkich elementów spotkań – nagrań, transkrypcji, zadań i najważniejszych fragmentów – na dotychczas niespotykanym poziomie. Rozbudowano również kompleksowe rozwiązania w zakresie kryptografii, wprowadzając 256-bitowe szyfrowanie AES w trybie GCM, zapewniając tym samym jeszcze lepszą ochronę danych podczas spotkań i utrudniono ingerencję osobom z zewnątrz.

– Nowe rozwiązania pomagające zarządzać większą liczbą pracowników zdalnych i przygotować się na powrót do biura. Według nowego badania przeprowadzonego wśród CIO, „CIO Perspectives 2020”, ponad dwie trzecie z nich uważa, że w obecnej rzeczywistości złożoność IT stanowi największe wyzwanie. Najczęściej padające pytania to: „Jak możemy najskuteczniej wspierać pracowników pracujących zdalnie?” oraz „W jaki sposób zapewnić większe bezpieczeństwo podczas spotkań w biurze?” Aby pomóc zespołom IT znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, Cisco Webex Control Hub zapewnia inteligentnie gromadzone i praktyczne informacje, umożliwiające IT zarządzanie wszystkimi aspektami współpracy z poziomu jednego ekranu, niezależnie od tego, czy pracownicy są w domu, czy w biurze. Oto kilka przykładów zastosowań Control Hub w czasach COVID-19:

– Natychmiastowe wdrożenia Webex Assistant, asystentów głosowych dla urządzeń w salach konferencyjnych. Dzięki Control Hub wdrożenie jest proste, nawet jeśli dysponuje się dziesiątkami tysięcy urządzeń. Rozwiązanie pozwala ograniczyć do minimum konieczność dotykania ekranu lub touchpada we wspólnie użytkowanej przestrzeni. 

– Wykorzystanie szczegółowych informacji na temat użytkowania sal konferencyjnych, nie tylko w celu opracowania harmonogramów sprzątania, ale także w przyszłości podczas projektowania przestrzeni biurowej. Można łatwo ustalić, które sale używane są najczęściej. Dane można wykorzystać do opracowania harmonogramów sprzątania lub ponownie zaaranżować przestrzeń do spotkań, aby lepiej spełniała wymagania.

– Analiza danych dotyczących „spotkań w czasie rzeczywistym”, aby skuteczniej rozwiązywać problemy, a także zrozumieć zmieniające się modele pracy podczas powrotu do biura.

– Analiza trendów użytkowania, pozwalająca określić, w które usługi i urządzenia organizacja powinna inwestować.

– Łatwe rozwiązywanie problemów i wspieranie zdalnych pracowników, aby zapewnić wysoką wydajność pracy.

 

Dzisiaj Cisco dodało do Control Hub funkcję UC opartą na chmurze, która upraszcza pracę działów IT przy wdrożeniach hybrydowych i rozszerza możliwości analityczne Webex Calling. Można o nich przeczytać tutaj.

Dodatkowo, aby pomóc w pracy w dowolnym miejscu, zintegrowano Webex Teams i Box, wiodącą platformę do zarządzania treścią w chmurze, z której korzysta 68% firm z listy Fortune 500 i prawie 100 tys. firm na całym świecie. Oczywiście Webex Teams posiada już wbudowany mechanizm udostępniania plików, cechujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa i wygodą użytkowania. Obecnie klienci mogą zdecydować się na korzystanie z Box, jak również z innych platform, z którymi przeprowadzono integrację.

– Dzięki integracji z Epic, Cisco ułatwia pacjentom i dostawcom świadczenie i korzystanie z usług medycznych.
Usługi telemedycyny szybko stały się popularnym rozwiązaniem, umożliwiając lekarzom opiekę nad pacjentami przy zachowaniu fizycznego dystansu. Integracja z oprogramowaniem do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej Epic umożliwia dostawcom usług korzystanie z Webex Teams w celu przeprowadzania wizyt wideo z pacjentami, przeglądania dokumentacji medycznej i jej aktualizowania. Pacjenci nie muszą niczego pobierać – po prostu logują się za pośrednictwem przeglądarki internetowej w ramach dobrze zabezpieczonej sesji i są w kontakcie z lekarzem. Ponad 250 milionów pacjentów ma aktualną dokumentację w Epic. Inni partnerzy Cisco również tworzą i wdrażają aplikacje i rozwiązania z dziedziny telemedycyny, pomagając lekarzom świadczyć usługi na rzecz pacjentów na całym świecie.

Cytaty klientów i partnerów: 

Alex Bennett, Group SVP GTM, Intelligent Workplace, NTT:

„Webex Control Hub zapewnia naszym klientom bardziej szczegółowe informacje z obszarów współpracy i komunikacji, a dostępne rozwiązania obejmują zaawansowane bezpieczeństwo, dane analityczne i zapewnienie zgodności z przepisami. Organizacje dostosowują swoje strategie do nowej rzeczywistości, dlatego możliwość monitorowania wydajności aplikacji z poziomu jednego ekranu – zarówno w biurze, jak i w domu – zapewnia ogromne możliwości. Dzięki przyspieszonemu przejściu na rozwiązania oparte na chmurze możemy wykorzystać Webex do zapewnienia wsparcia klientom, aby poprawić doświadczenie pracowników i uzyskać wymierne korzyści biznesowe”.

Aaron Levie, prezes Box:

„W nowej erze pracy zdalnej firmy na całym świecie pilnie poszukują lepszych narzędzi, które pomogą pracownikom bezproblemowo współpracować ze sobą oraz z klientami i partnerami w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z Cisco o integrację Box i Webex, która umożliwia bezpieczną pracę zdalną naszym wspólnym klientom”.

Dodatkowe zasoby:  

  • Wpis na blogu: „Webex pomaga zespołom pozostać w kontakcie oraz pracować wydajnie i bezpiecznie”, Javed Khan, Cisco
  • Wpis na blogu: „Usprawnienie zespołowej pracy zdalnej dzięki Box i Cisco Webex Teams”, Box
  • Wideo: Ciągłość działania biznesu w czasach COVID (wideo z udziałem klientów)
  • Wideo: Cisco Webex – Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

Dodaj komentarz