Szybkość i wytrzymałość – przewody USB 3.2 Gen 1 z metalowymi koszulkami

Niemiecka firma Delock wprowadza do oferty “pancerne” kable USB. Mają one oferować wysoką wytrzymałość, jednocześnie zachowując elastyczność. W ofercie Delock debiutują dwa rodzaje przewodów – USB typu A do USB typu A oraz USB typu A do USB typu B. Tym, co je łączy i jednocześnie wyróżnia, są metalowe koszulki. Mają one zapewnić odporność na czynniki zewnętrzne. Producent obiecuje jednak, że mimo wzmocnionego oplotu w dalszym ciągu są one elastyczne.

Niezależnie od wybranego wariantu, średnica przewodu wynosi około 5,5 milimetra. Wewnątrz znajdują się linia zasilania zbudowana z kabli 24 AWG oraz linia danych, gdzie kable mają 28 AWG. Przewody są zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 1 i mają umożliwiać transfery z prędkością do 5 Gbps (SuperSpeed).

Zainteresowani zakupem będą mieli do wyboru warianty o długości pół metra, metra i dwóch metrów. Ich ceny będą wahać się od około 46 zł za najkrótsze wersje do około 90 zł za najdłuższe. Modele z wtyczkami USB-A – USB-A są już dostępne w Polsce, zaś USB-A do USB-B powinny się pojawić w najbliższym czasie.

 

Dostępne modele:

Dodaj komentarz