Ekologiczny 24-calowy monitor Philips z dokowaniem USB-C i kamerką Windows Hello

MMD − producent monitorów marki Philips − prezentuje nowy model o oznaczeniu 243B1JH. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS, dok USB-C i kamerę ze wsparciem Windows Hello. Porty USB-C oraz USB-A pozwolą na połączenie się z każdym komputerem. Za pomocą jednego przewodu prześlemy dane z wbudowanego koncentratora USB i gniazda Ethernet, dźwięk, obraz oraz − w przypadku połączenia USB-C ÷ zasilanie Power Delivery do 100W. Wykorzystana w monitorze technologia DisplayLink pozwala przesyłać obraz również za pomocą portu USB-A. Chowana w urządzeniu kamera Windows Hello zadba o prywatność i pozwoli logować się do systemu Windows za pomocą rozpoznawania twarzy. Dźwięk zapewnią dwa wbudowane głośniki.

Ekran IPS

Matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Panel zapewnia pokrycie palety sRGB na poziomie 105%. Dodatkowo technologia SmartContrast automatycznie dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści.

Uniwersalny design i wygoda użytkowania

Minimalistyczne, stonowane wzornictwo monitora sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i domowych. Stylowe, smukłe ramki wyglądają nowocześnie i pozwolą pracować wygodniej z konfiguracjami wielomonitorowymi. Uchwyt na kable na stopce monitora pomoże natomiast zachować porządek i estetyczny wygląd stanowiska. Regulowane pochylenie i wysokość ekranu umożliwią natomiast na zajęcie ergonomicznej pozycji przy biurku.

Troska o środowisko

Technologia PowerSensor wykrywa obecność użytkownika przed ekranem. Gdy odejdziemy od monitora automatycznie obniża się jasność podświetlenia, by zredukować ilość zużywanej energii. Funkcja LightSensor dopasowuje natomiast jasność ekranu do warunków świetlnych panujących w pomieszczeniu. Ponadto, jak każde urządzenie z serii monitorów Philips B, ma certyfikaty: EnergyStar 8.0, EPEAT, TCO Certified Edge i EoHS.

Dostępność i cena

Monitor 243B1JH pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1881 zł.

Specyfikacja techniczna:

Model

243B1JH

Typ matrycy 

IPS

Podświetlenie matrycy 

 WLED

Przekątna matrycy

23,8” (60,5 cm)

Format ekranu 

16:9 

Rozdzielczość 

1920 x 1080

Czas reakcji matrycy (MPRT) 

 4 ms

Kontrast statyczny

1000:1

Liczba wyświetlanych kolorów 

16,7 mln

Typowa jasność podświetlenia 

250 cd/m²

Kąty widzenia 

178° w poziomie i w pionie 

Pokrycie sRGB  

105%

Złącza wideo 

1x HDMI

1x DisplayPort 

Dodatkowe funkcje 

– Adaptive sync

– Flicker Free

– LowBlue Mode

– HUB USB

-RJ-45

-Power Delivery do 100W

– Chowana kamera Windows Hello

-DisplayLink

-Pivot

-Stacja dokująca USB-C

Głośniki 

2x 3 W

Regulacja wysokości 

W zakresie 150 mm

Obrót podstawy

Od -5 do +30 stopni

EAN

87 12581 77109 6

Dodaj komentarz