Sonos prezentuje Roam – najnowszy głośnik przenośny

Sonos zaprezentował dziś najnowszy głośnik przenośny Sonos Roam. Urządzenie zaprojektowano z myślą o wysokiej jakości dźwięku tak w domu, jak i w plenerze. Jest ono najmniejszym produktem w ofercie firmy. Działa z domowym systemem Sonos za pośrednictwem Wi-Fi, a na Bluetooth przełącza się automatycznie, gdy jesteśmy poza domem.

– Stworzyliśmy Sonos Roam, by dać klientom prosty w obsłudze głośnik o wysokiej jakości dźwięku, który mogą zabrać ze sobą wszędzie – komentuje Patrick Spence, CEO Sonosa. To nasz najbardziej przystępny cenowo głośnik. Roam pozwoli nowym klientom poznać ekosystem Sonos. Urządzenie będzie idealnym towarzyszem spotkań z rodziną i przyjaciółmi, do których to spotkań powoli wracamy.

Streaming przez Wi-Fi i Bluetooth. W domu i w plenerze

Jednoczesne połączenie z Wi-Fi i Bluetooth czyni streaming wygodnym i bezproblemowym, niezależnie od tego, gdzie się z niego korzysta. W domu głośnik używa Wi-Fi, a po wyjściu na zewnątrz automatycznie przełącza się na technologię Bluetooth i działa ze sparowanym urządzeniem, np. telefonem komórkowym. Dzięki nowej funkcji Sonos Swap za pomocą jednego przycisku play/pause można „przerzucić” muzykę z urządzenia na najbliższy głośnik domowy systemu. Roam odtwarza treści z ponad 100 serwisów streamingowych (w tym Sonos Radio) i można nim łatwo sterować za pomocą aplikacji Sonos, Apple AirPlay 2, z poziomu ulubionej muzycznej aplikacji, a także przy użyciu asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant*.

Dostrojony przez najlepszych inżynierów dźwięku

Jak wszystkie produkty Sonos, głośnik był dostrajany we współpracy z najlepszymi inżynierami dźwięku w branży filmowej i muzycznej. Dzięki temu mamy pewność, że reprodukuje dźwięk tak, jak chciałby tego autor muzyki. Roam zapewnia bogaty, pełen szczegółów dźwięk z klarownością i głębią typową dla większego głośnika. Funkcja automatycznego dostrojenia urządzenia do warunków akustycznych otoczenia Automatic Trueplay działa teraz zarówno podczas streamu przez Wi-Fi, jak i Bluetooth.

Jak na mały, przenośny głośnik, Roam zapewnia klarowny i donośny dźwięk. Nie brzmi jak przesterowany czy sztucznie podkręcony, co świadczy o jego dobrym zaprojektowaniu. Jest wyjątkowy w swojej klasie, ponieważ został precyzyjnie dostrojony i nie działa jak megafon – mówi Emili Lazar, inżynier masteringu, zdobywca nagrody Grammy i członek zespołu inżynierów dźwiękowych Sonos.

Roam dostępny jest w kolorach Lunar White i Shadow Black. Dzięki trójkątnemu przekrojowi trzyma się go pewnie i wygodnie, a minimalistyczny design pasuje do każdego wnętrza. Głośnik ma certyfikat odporności na wodę i kurz IP67. Gumowane podstawki na górze i dole urządzenia ograniczą negatywne skutki upadków. Akumulator zapewni do 10 godzin nieprzerwanej pracy i do 10 dni pracy w trybie uśpionym. Roam ładowany może być specjalnie dla niego zaprojekowaną magnetyczną ładowarką Sonos (sprzedawaną oddzielnie), dowolną ładowarką Qi lub za pomocą przewodu USB-C.

Kompaktowe wymiary (168 x 62 x 60 mm) i niska masa (430g) Roam sprawiają, że zmieści się on do każdej torby i będzie pasował nawet do małych wnętrz. Można go używać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Nóżki urządzenia i gumowana podstawa zadbają o stabilność niezależnie od położenia. Opakowanie urządzenia wykonano w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu, bez użycia plastiku i z ograniczoną ilością tuszu.

Głośnik będzie dostępny od dziś (to jest 09.03.21 r.) na Sonos.com w przedsprzedaży w cenie 799 zł. 20 kwietnia pojawi się w sklepach.

*dostępność asystentów głosowych zależy od kraju

Dodaj komentarz