Alio FHD60 – zdalne nauczanie w wysokiej jakości

Pandemia nie odpuszcza. Kolejne obostrzenia zmuszają nas do pozostania w domu – dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nauczanie oraz praca na odległość wymagają od nas zastosowania dobrego sprzętu do transmisji audio/wideo. Alio prezentuje FDH60 – kamerę do wideokonferencji, którą cechują dobre parametry i atrakcyjna cena.

Kamera internetowa do nauczania na odległość

Wideokonferencje w pracy oraz zdalne nauczanie stały się naszą nową rzeczywistością, z którą musimy mierzyć się każdego dnia. Prowadzenie biznesowych rozmów internetowych oraz lekcje on-line muszą odbywać się bez zakłóceń. W takich przypadkach pomoże kamera Alio FHD60 – model cechujący się dobrymi parametrami i atrakcyjną ceną.

Kamera zapewnia streaming wideo w rozdzielczości Full HD oraz wysoką jakość audio dzięki wbudowanemu mikrofonowi o zasięgu do trzech metrów. Kąt widzenia wynoszący 90 stopni pozwala na nagrywanie osoby, która zajmuje pozycję przed komputerem. Dzięki temu nasz rozmówca skupi się tylko na nas, a nie na otoczeniu, w którym się znajdujemy. Sprzęt dba również o naszą prywatność. W tym celu na froncie umieszczono specjalną – fizyczną zaślepkę, która zasłania obiektyw. Wystarczy po konferencji lub lekcji on-line umieścić ją na obiektywie, aby zyskać pełną anonimowość.

Alio FHD60

Alio FHD60 – najlepsza w swoim segmencie cenowym

Prezentowany model cechuje przede wszystkim bardzo dobra jakość w rozsądnej cenie. Warto mieć na uwadze to, że Alio FHD60 wyposażona jest w obiektyw o ustalonej na stałe ogniskowej (tak zwany fixed focus). To oznacza, że obejmuje perspektywy od stosunkowo bliskich do dalszych. Oczywiście, w najlepszej ostrości.

Kolejnym atutem kamery jest bardzo łatwa instalacja. Zaczynając od montażu – gdzie uniwersalny uchwyt pozwala zamontować FHD60 na monitorze lub telewizorze. Jeśli mamy takie życzenie, możemy ustawić Alio FHD60 na biurku. Pomoże nam w tym statyw, który znajduje się w zestawie. Kamera w dolnej części obudowy wyposażona jest w specjalny gwint ¼ cala, który umożliwia podłączenie wspomnianego statywu.

Z instalacją – zarówno na komputerach z systemem Windows jak i macOS poradzi sobie każdy użytkownik komputera. Wystarczy podłączyć ją za pomocą portu USB 2.0, który odpowiada za zasilanie i strumieniowanie audio oraz wideo. To wszystko – sprzęt działa bez konieczności instalacji dodatkowych sterników.

Alio FHD60

Pełna kompatybilność

Każdego dnia korzystamy z oprogramowania do prowadzenia wideokonferencji oraz do e-learningu. W zależności od preferencji może to być na przykład Microsoft Teams, Skype, TrueConf, Meet, Zoom, Discord, Webex, Cisco i wiele innych. Kamera Alio FHD60 jest w pełni kompatybilna z najpopularniejszymi aplikacjami dostępnymi na rynku.

Alio FHD60

Dostępność i cena

Kamera Alio FHD60 jest już dostępna w sprzedaży w cenie sugerowanej, wynoszącej około 220 zł. Można ją zakupić u autoryzowanych sprzedawców za pośrednictwem sklepów on-line. Pełną specyfikację kamery Alio FHD60 oraz szczegóły na temat tego modelu można odnaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz