Idealne stanowisko pracy w trybie home office. Jak powinno wyglądać?

Obecne czasy wymagają od nas pracy w domu. Wykonywanie swoich zawodowych obowiązków w domowym zaciszu często okazuje się trudniejszym zadaniem niż byśmy się tego spodziewali. Rozpraszać nas może dosłownie wszystko, dlatego skupienie się na wykonywanym zadaniu może być trudne. Nasze stanowisko do pracy powinno być odpowiednio „zaprojektowane” i wyposażone tak, abyśmy mogli swobodnie pracować.

Jak powinno wyglądać idealne stanowisko do pracy? 

Stanowisko, na którym pracujemy w domu powinno być dostosowane do naszych potrzeb. Bardzo ważnym elementem w tym przypadku jest odpowiednie siedzisko, które będzie dbało o zdrowie naszego kręgosłupa. Fotel biurowy nie tylko powinien posiadać regulację wysokości siedziska i oparcia, ale również podbierać nasze ciało. Biurko również powinno znajdować się na odpowiedniej wysokości. Element ten powinien być odpowiednio szeroki i długi, a także pojemny. To w szufladach powinny mieścić się najpotrzebniejsze rzeczy.

Jeśli w naszej pracy korzystamy z komputera stacjonarnego z wykorzystaniem monitora musi być on odpowiednio ustawiony. Przyjmuje się, że najlepsza odległość to od 40-75 centymetrów od naszych oczu. Klawiatura powinna znajdować się 10 centymetrów od krawędzi stołu, zaś mysz w takiej odległości, abyśmy mogli położyć na niej całą dłoń.  

Idealne stanowisko pracy w domu to nie tylko odpowiednie umiejscowienie biurka, fotela czy akcesoriów komputerowych. Chcąc pracować wydajnie musimy również odciąć się od domowych obowiązków. Czasem nie jest to możliwe, jednak powinniśmy odseparować życie prywatne od zawodowego. Jeśli inni domownicy co chwila nam przerywają, powinniśmy wytłumaczyć im, że w godzinach np. od 8 do 16 jesteśmy niedostępni. Osoby, które poszukują dodatkowej motywacji mogą np. ubrać się tak, jak rzeczywiście chodzą do pracy. Każdy bodziec może okazać się kluczowy.

Alio FHD84 – idealny współpracownik na naszym biurku

W obecnych czasach komunikacja z naszymi współpracownikami czy klientami odbywa się za pomocą Internetu. Podczas wideokonferencji powinniśmy korzystać z wysokiej klasy urządzeń, które zapewnią nam transmisję na najwyższym poziomie. Kamera Alio FHD84 to urządzenie, które nam to zagwarantuje. 

Alio FHD84 to model, który w bardzo atrakcyjnej cenie oferuje świetną specyfikację. Kamera zapewnia streaming wideo w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Alio FHD84 oferuje również wąski kąt widzenia wynoszący 84 stopni, który skupia się jedynie na nas, a nie tym co znajduje się w naszym pokoju. Kamera świetnie więc sprawdzi się w rozmowach biznesowych z potencjalnym klientem czy współpracownikami.

Kamera oferuje bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku

Alio FHD84 to model, który został stworzony do pracy w biznesie. Na pokładzie kamery znajdziemy czujnik obrazu CMOS odpowiedzialny za redukowanie szumów obrazu przy słabym oświetleniu. Kamera wykorzystuje również algorytmy redukcji szumów 2D i 3D, które sprawiają, że nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych obraz jest czytelny i ostry. Model obsługuje także technologię WDR, dzięki czemu kamera Alio FHD84 świetnie radzi sobie w różnym środowisku oświetleniowym.

Układ mikrofonów, który znajdziemy w kamerze Alio FHD84 gwarantuje komunikację na najwyższym poziomie. Doskonały odbiór dźwięku z odległości do 3 metrów sprawi, że rozmowa będzie czysta i wyraźna. Dodatkowo zastosowano tutaj algorytm tłumienia hałasu.

Pełna kompatybilność

Podczas pracy korzystamy z różnego oprogramowania, które umożliwia nam komunikowanie się z naszymi współpracownikami. Do pracy wykorzystujemy na przykład Microsoft Team, Skype, TrueConf, Meet, Zoom, Discord, Cisco i wiele innych. Model Alio FHD84 jest kompatybilny z wszystkimi najpopularniejszymi aplikacjami dostępnymi na rynku.

Kamera korzysta z interfejsu USB 2.0, dlatego też Alio FHD84 podłączymy do każdego laptopa czy komputera stacjonarnego wyposażonego w taki właśnie port.

Dostępność i cena kamery Alio FHD84

Kamera Alio FHD84 jest już dostępna w sprzedaży. Sugerowana cena modelu to około 330 zł. Produkt ten można zakupić u autoryzowanych sprzedawców za pośrednictwem sklepów on-line. Pełną specyfikację kamery Alio FHD84 oraz szczegóły na temat tego modelu można znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz