Alio prezentuje FHD120 – szerokokątną kamerę do wideokonferencji

Alio, polska marka zajmująca się produkcją urządzeń audio/wideo przedstawia biznesową kamerę do wideokonferencji – Alio FHD120 wyposażoną w szerokokątny obiektyw o polu widzenia 120 stopni. Wykorzystanie takiego obiektywu sprawia, że w rozmowie wideo może wziąć większa ilość osób. Kamera Alio FHD120 jest już dostępna w sprzedaży.

Zadbaj o najwyższą jakość rozmów z kamerą Alio FHD120

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wideokonferencje stały się naszą nową rzeczywistością. W biznesie potrzebna jest jakość i właśnie to oferuje kamera Alio FHD120. Model ten zapewnia wysoki poziom komunikacji, a także cechuje się wzorową jakością wykonania, co sprawia, że jest to idealne narzędzie pracy. 

Kamera do wideokonferencji Alio FHD120 to urządzenie, dzięki któremu nasz kontakt z klientami lub współpracownikami będzie odbywał się bez zakłóceń. Alio FHD120 streamuje obraz w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Wysoka jakość sprawia, że obraz jest ostry i szczegółowy. Kamera świetnie sprawdzi się zarówno w sali konferencyjnej, jak i w domowym biurze. Na pokładzie znalazł się również mikrofon, który rejestruje dźwięk w odległości do trzech metrów. 

W kamerze Alio FHD120 wykorzystano specjalne algorytmy redukcji szumów 2D i 3D. Algorytmy te dbają o wysoką jakość obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Dodatkowo urządzenie posiada technologię WDR (Wide Dynamic Range), która poprawia jakość obrazu – zarówno w jasnych, jak i w ciemnych pomieszczeniach.

Alio FHD120

Szeroki kąt zapewnia większą swobodę użytkowania

Bardzo często w wideokonferencjach biznesowych uczestniczy większa ilość osób. Podczas korzystania z urządzeń ze standardowymi podzespołami, umieszczenie w kadrze wszystkich osób biorących udział w rozmowie może okazać się kłopotliwe. Z kamerą Alio FHD120 problem ten nie będzie miał miejsca.

Kamera Alio FHD120 została przystosowana do wieloosobowych konferencji. Model FHD120 wyposażony został w szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 120 stopni. Umożliwi to objęcie większej ilości osób biorących udział w wideokonferencji lub większą swobodę ruchów podczas przedstawiania prezentacji.

Kamera Alio FHD120 posiada również obiektyw o ustalonej na stałe ogniskowej (fixed focus). W praktyce oznacza to, że podczas prezentacji nie musimy przejmować się ostrością, ponieważ obiektyw w modelu FHD120 automatycznie ją dostosuje. Nieważne więc czy będziemy w bliższej czy dalszej odległości od obiektywu, obraz zawsze będzie ostry.

Kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo

Podczas pracy korzystamy z różnych programów, dlatego też kamera Alio FHD120 jest kompatybilna z najpopularniejszymi aplikacjami do rozmów wideo. Model ten bez problemu współpracuje z takimi programami jak: MS Teams, Skype, Zoom, TruConf, Meet i wiele innych. Dużą zaletą kamery Alio FHD120 jest również korzystanie z popularnego interfejsu USB oraz kompatybilność z komputerami opartymi na systemach Windows, Linux oraz macOS.

Alio FHD120

Więcej informacji na temat biznesowej kamery internetowej Alio FHD12 znajduje się na stronie producenta.

Dodaj komentarz