Innowacje Western Digital Flash otwierają nowe możliwości przed użytkownikami smartfonów 5G

Western Digital oficjalnie zaprezentował dziś drugą generację rozwiązania UFS 3.1 – platformy storage dla smartfonów 5G. Nowy układ Western Digital iNAND® MC EU551 zapewni najwyższą wydajność storage, kluczową dla użytkowników chcących wykorzystywać swoje smartfony do zadań wymagających szybkości i pojemności, jak np. filmowanie w ultra wysokich rozdzielczościach, rozszerzona/wirtualna rzeczywistość, gry czy odtwarzanie wideo 8K.

IDC szacuje, że już 2021 r. smartfony obsługujące 5G będą stanowiły 40% globalnej sprzedaży tych urządzeń, zaś w roku 2025 liczba ta wzrośnie do 69%. Wraz z rozbudową sieci komórkowej, wzrostem szybkości przesyłania danych i redukowaniem opóźnień, rosnąć będzie też zapotrzebowanie na rozwiązania Western Digital iNAND, zapewniające wysoką wydajność oraz pojemność, pozwalające na sprawną obsługę nowych aplikacji.

“Wykorzystujemy smartfony praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. W świecie sieci 5G, wszechobecnych sensorów i urządzeń smart czy sztucznej inteligencji, pojemność pamięci przeciętnego smartfona cały czas rośnie, jako, że urządzenia te muszą sprawnie obsłużyć stawiane przed nimi zadania. Nasze nowe rozwiązanie UFS 3.1 iNAND pozwoli użytkownikom bez ograniczeń korzystać z rozbudowanych aplikacji i szybkiego transferu danych – do zabawy, pracy i nauki” – wyjaśnia Huibert Verhoeven, senior vice president działu Automotive, Mobile and Emerging Markets w Western Digital.

Urządzenie iNAND® MC EU551 jest pierwszym produktem zbudowanym w oparciu o nową platformę UFS 3.1, zaprezentowaną oficjalnie podczas spotkania Flash Perspective. Bazujący na szybszej pamięci NAND, szybszym kontrolerze oraz zmodyfikowanym firmware, iNAND MC EU551 ma szereg przewag nad rozwiązaniami poprzednich generacji:

  • Poprawa o 90% w zakresie sekwencyjnego zapisu danych, co pozwoli w pełni wykorzystać potencjał szybkich sieci 5G i Wi-Fi6. Dzięki temu użytkownik będzie mógł np. sprawniej korzystać z wideo 8K czy rejestrować wiele zdjęć w trybie burst.
  • Poprawa o 30% w zakresie sekwencyjnego odczytu danych – dzięki czemu aplikacje będą uruchamiały się szybciej; użytkownicy mogą również liczyć na szybsze wysyłanie danych z urządzenia.
  • Poprawa o 30% w zakresie sekwencyjnego odczytu danych – dzięki czemu aplikacje będą uruchamiały się szybciej; użytkownicy mogą również liczyć na szybsze wysyłanie danych z urządzenia.

Urządzenie zaprojektowano tak, by było zgodne z wymaganiami standard JEDEC UFS 3.1, wykorzystuje ono też najnowszą wersję technologii Write Booster, opartej na rozwiązaniu Western Digital SmartSLCTM 7 generacji. Wyposażono je również w Host Performance Booster v 2.0 – co oznacza, że w nowości zastosowano większość innowacji dostępnych w tramach standardu.

Wsparcie producentów

iNAND MC EU551 jest najnowszym produktem z rodziny iNAND, której od ponad dekady ufa większość głównych producentów smartfonów z całego świata. Western Digital współpracuje z większością producentów i projektantów układów SoC dla smartfonów, by mieć pewność, że UFS 3.1 stanowić będzie wydajne, niezawodne i doskonale przetestowane rozwiązanie.

Dostępność

Układ typu EDF embedded flash drive Western Digital iNAND MC EU551 UFS 3.1 jest już dostarczany do producentów smartfonów w ramach testów – masowe dostawy rozpoczną się w lipcu 2021 r. Rozwiązanie to dostępne jest w wersjach o pojemności 128GB, 256GB oraz 512GB.

Dodaj komentarz