Hybrydowa praca i edukacja. Jakie słuchawki i kamery ułatwią zdalną komunikację?

Zarówno w szkołach, w biznesie, a kto wie, być może za chwilę również na uczelniach w dalszym ciągu w większości przypadków komunikujemy się ze sobą za pomocą sprzętu. Aby zdalne nauczanie oraz praca przebiegały w komfortowych warunkach, powinniśmy wyposażyć się w odpowiednie urządzenia. Podstawą są oczywiście słuchawki oraz kamera. Co wybrać? Podpowiadamy.

Oczywiście, zarówno w kwestii edukacji, jak i pracy musimy pamiętać o pełnym skupieniu. Stanowisko, z którego będziemy korzystali musi być “pozbawione” wszystkich rzeczy, które mogą nas rozpraszać. Jeśli pracujemy lub uczymy się w domu, w którym przebywają inne osoby, poprośmy współlokatorów o to, aby nam nie przeszkadzali. Aby w komfortowych warunkach wykonywać codzienne obowiązki, zadbajmy również o wygodny fotel. Najlepiej aby to był model ergonomiczny, pozwalający na duży zakres regulacji. To pozwoli na dostosowanie siedziska do naszego ciała. Oprócz wygody, zyskamy również na kwestiach zdrowotnych. Są to kwestie oczywiste, gdyż wiele osób przyzwyczaiło się już do pracy i nauki zdalnej, bądź hybrydowej. 

Odpowiednie słuchawki to podstawa

Przejdźmy teraz do kwestii sprzętu, a konkretniej o podstawowych elementach zestawu. Zacznijmy od słuchawek. Odpowiednio dobrany model sprawi, że praca i nauka będą odbywać się w komfortowych warunkach. Będziemy dobrze słyszeli rozmówcę lub wykładowcę. Za sprawą dobrego mikrofonu druga osoba będzie dobrze słyszała to, co mówimy. Pamiętajmy również o tym, że używając słuchawek tak naprawdę “odcinamy się” od świata zewnętrznego, co pozwala nam skupić się na konkretnym wykładzie, e-lekcji czy konferencji w pracy. Na tym etapie musimy zastanowić się, jaki model wybrać. Pierwszą rzeczą jest nasz budżet. 

Dobra jakość w jeszcze lepszej cenie

W przypadku urządzeń, których cena nie przekracza stu złotych można zastanowić się nad modelem Sennheiser PC 5 CHAT. Są to słuchawki ze złączem jack 3,5 mm, co sprawia, że możemy je podłączyć zarówno do naszego komputera, jak i smartfona. Co ciekawe, mikrofon, w który jest wyposażony ten model oferuje usuwanie szumów. Eliminacja zbędnych hałasów sprawi, że osoba “po drugiej stronie” będzie mogła cieszyć się wyraźnym i czytelnym głosem. Model PC 5 CHAT to słuchawki stereofoniczne, które świetnie sprawdzą się podczas komunikacji internetowej. Z kolei gąbki na nausznikach zapewniają wygodę nawet wtedy, gdy rozmawiamy przez wiele godzin. 


Osoby oczekujące nie tylko krystalicznie czystego dźwięku i wygody użytkowania, ale również eleganckiego, nowoczesnego wzornictwa, mogą zainteresować się modelem ADAPT 130T USB II. Są to słuchawki, które wyposażono w dedykowany przycisk do oprogramowania Microsoft Teams. Są one zoptymalizowane tak, aby zapewniać “czytelność” i przejrzystość mowy. Model ten cechuje się technologią ActiveGard, która chroni nasze uszy przed szokiem akustycznym. Dodatkowo funkcja Noise at Work eliminuje niebezpieczne natężenie hałasu. Słuchawki łączą się z naszym komputerem za pomocą interfejsu USB, jednak możemy również kupić wariant z USB typu C.

Dla fanów rozwiązań bezprzewodowych

Jeśli zależy nam na rozwiązaniu z wyższej półki, które dodatkowo oferuje łączność bezprzewodową, możemy sprawdzić model EPOS ADAPT 300. Są to słuchawki wyposażone w aktywną redukcję szumów ANC. Komunikują się z komputerem lub smartfonem dzięki technologii Bluetooth 5.0, a za sprawą wbudowanego akumulatora zapewniają pracę nawet do 46 godzin. Kolejnym atutem jest dedykowany przycisk Microsoft Teams, który pozwala z łatwością korzystać z tego popularnego oprogramowania wykorzystywanego zarówno w edukacji, jak i biznesie. Dużym atutem słuchawek ADAPT 300 jest również ich uniwersalność. Możemy z nich korzystać zarówno w pracy, jak i w celach rozrywkowych, gdyż muzyka odtwarzana za ich pomocą wchodzi na wyższy lewel. Szczególnie wtedy, gdy aktywujemy aktywną redukcję szumów. Wykorzystując tą technologię skupiamy się tylko i wyłącznie na naszym rozmówcy, wykładowcy lub na utworze, którego aktualnie słuchamy. 

Jak mnie widzisz?

Oczywiście, podstawą podczas lekcji oraz spotkania biznesowego online jest dźwięk. Pamiętajmy jednak o obrazie. Dzięki niemu w pewnym stopniu “wchodzimy” na nowy poziom rozmowy. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gestykulacja to bardzo dobre “narzędzie” komunikacji, które wpływa na odbiór naszej osoby przez rozmówcę. 

Aby zapewnić odpowiednią jakość obrazu pamiętajmy, aby kamera oferowała rozdzielczość minimum Full HD – 1920 x 1080 pikseli oraz możliwość strumieniowania w 30 klatkach na sekundę. Takim rozwiązaniem jest kamerka internetowa USB ALIO FHD60. Model ten oferuje kąt widzenia 90 stopni. To sprawia, że rozmówca skupi się przede wszystkim na naszej osobie. Oprócz tego wyposażono ją w mikrofon oraz specjalny uchwyt do montażu na monitorze, a także na statywie. Kamera łączy się z naszym komputerem za pomocą portu USB 2.0. Urządzenie działa w trybie plug-and-play. Wystarczy podpiąć ją do komputera, a po chwili będziemy mogli cieszyć się świetną jakością obrazu. 

Wysoka jakość w rozsądnej cenie

Prezentowane słuchawki oraz kamerę łączy jedno – bardzo dobra jakość, która idzie w parze w atrakcyjnej cenie. Urządzenia cenione są na całym świecie, co potwierdza duża popularność wśród klientów biznesowych. Słuchawki Sennheiser PC 5 CHAT wyceniono na około 90 zł brutto, EPOS ADAPT 130T USB II kosztują około 278 zł brutto, natomiast model ADAPT 360 to wydatek rzędu 1386 zł brutto. Z kolei kamera internetowa Alio FHD60 została wyceniona na 178 zł netto. 

Wszystkie produkty można zakupić u oficjalnego dystrybutora marki EPOS by Sennheiser w Polsce – przedsiębiorstwa Garets sp. z o.o. za pośrednictwem sklepu internetowego dostępnego pod adresem: sklep.garets.pl

Dodaj komentarz