IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic – podręczny skaner w wersji z aplikacją Readiris Dyslexic

Podręczny skaner IRIScan Desk 6 Pro debiutuje w wersji z wbudowanym oprogramowaniem Readiris Dyslexic. To pierwsze tego typu urządzenie przeznaczone dla dyslektyków. Readiris Dyslexic to nowe rozwiązanie dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Wg producenta ma ono ułatwiać czytanie i pisanie, dzięki czemu osoby z dysleksją będą mogły cieszyć się przyjemniejszą nauką. 

Oprogramowanie oferuje prosty interfejs, posiada funkcję czytania na głos książek, dokumentów i plików cyfrowych, powiększania/pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności, a także odtwarzania dostosowanego do preferencji użytkownika. Program Readiris Dyslexic jest kompatybilny z narzędziem Zamiana mowy na tekst (MS), potrafi rozpoznać 138 języków, daje szeroki wybór prostych formatów wyjściowych (DOCX – JPEG – MP3 – WAV – PDF) i możliwość bezpośredniego wysyłania wiadomości e-mail.
IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic pod względem technicznym jest tym samym skanerem, co debiutujący pod koniec 2021 roku model Desk 6 Pro. Skaner rejestruje dokumenty w formacie A3 lub A4, sam wykrywa strony i okładki książek oraz reaguje na ich zmianę. Urządzenie posiada funkcję automatycznego spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy programowego usuwania palców przytrzymujących kartki. 
Wspomniany model jest także w stanie nagrywać dźwięk oraz wideo w rozdzielczości HD przy 30 klatkach na sekundę. Pliki mogą być automatycznie zapisywane do popularnych formatów, jak np. JPG, PDF, MP3 lub WAV, co ułatwia późniejszą obróbkę materiałów. Co istotne, z urządzenia można korzystać nie tylko w domu na biurku, lecz także w trakcie podróży. Wszystko dzięki poręcznej, składanej konstrukcji, czterem lampom LED czy systemowi zasilania przez port USB.
W zestawie ze skanerem IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic znajduje się dodatkowy, przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów. Cena urządzenia została ustalona na 399 euro.
Zobacz wideo jak działa IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic.

Dane techniczne:

⦁ maks. rozmiar dokumentu: A3 
⦁ szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
⦁ wbudowane lampy LED: 4
⦁ rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
⦁ tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
⦁ Interfejs: USB 2.0
⦁ zasilanie: z portu USB
⦁ formaty wyjściowe:
⦁ Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
⦁ e-book: ePub, 
⦁ audio: MP3, WAV
⦁ wymiary: 39,6 x 12 x 28,2 cm
⦁ waga: 1150 g
⦁ zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
⦁ preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic

Dodaj komentarz