Zalman Z1 Iceberg — oryginalna obudowa w formacie Micro ATX

Nie jest tajemnicą, że najpopularniejsze obudowy komputerowe mogą pomieścić płyty główne w pełnym formacie ATX. Nie brakuje jednak osób, które szukają czegoś mniejszego, dostosowanego wyłącznie do platform mATX czy Mini-ITX. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się Zalman Z1 Iceberg.

Zalman Z1 Iceberg to stosunkowo kompaktowa obudowa w formacie Micro ATX Mid-Tower zdolna do obsługi płyt mATX i Mini-ITX. Jej wymiary to 409 x 221 x 426 mm, a całość waży 5 kg. Jej przedni panel wyróżnia się minimalistycznym, intrygującym designem, jednak co najważniejsze, producent wyposażył go w dwa wentylatory 120 mm i siatkowy otwór wentylacyjny po boku. Warto dodać, że na tył obudowy trafił dodatkowy rotor 120 mm, dzięki czemu użytkownik powinien być spokojny o szybkie odprowadzanie ciepła.

Z boku obudowy umieszczono montowany na zawiasach boczny panel ze szkła hartowanego 3 mm, który ma zapewnić panoramiczny widok na komponenty, a także łatwy dostęp do wnętrza. Na górze obudowy znaleźć można panel I/O składający się nie tylko z przycisku zasilania i reset, ale także ze złącza słuchawkowego, złącza mikrofonowego, trzech portów USB (w tym dwa w standardzie 3.0) oraz diod sygnalizacyjnych. Resztę górnej powierzchni zajmuje filtr magnetyczny, którego zadaniem jest ochrona podzespołów przed kurzem.

Obudowa Zalman Z1 Iceberg cechuje się ponadto obsługą maksymalnie pięciu wentylatorów, trzech radiatorów (tył do 120 mm, góra do 240 mm, przód do 280 mm), pięciu dysków SSD 2,5” oraz dwóch nośników HDD 3,5”. W środku można zainstalować chłodzenie CPU o wysokości do 160 mm, kartę graficzną o długości do 330 mm oraz zasilacz do 210 mm (lub 355 mm bez wnęki na napędy). Warto wspomnieć też o czterech dostępnych gniazdach PCI.

Obudowa Zalman Z1 Iceberg jest dostępna w sklepach w cenie od ok. 180 zł. W sprzedaży znajduje się także wariant White kosztujący ok. 200 zł.

Dane techniczne obudowy Zalman Z1 Iceberg są dostępne tutaj.

Dodaj komentarz