Pisz ze światłem na nowej klawiaturze Logitech dedykowanej produktom Apple

Firma Logitech prezentuje nową klawiaturę dedykowaną komputerom Mac, iPadom oraz iPhone’om: Logitech Wireless Solar Keyboard K760. Nowy produkt jest kolejną, po modelu K750, propozycją z linii urządzeń solarnych poszerzoną jednak o łatwe i szybkie połączenie Bluetooth. Pozwala ono na jednoczesne parowanie wielu urządzeń oraz szybkie przełączanie się między nimi po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Laptopy, smartfony i tablety zagościły w naszym życiu na dobre – zarówno w pracy jak i w czasie wolnym – mówi Denis Pavillard, VP Product Marketing w firmie Logitech. – Z kolei urządzenia Apple znajdują się w epicentrum tego trendu, dlatego firma Logitech postanowiła wzbogacić komunikację jaką zapewniają te produkty. Dzięki łatwemu ładowaniu baterii ogniwami słonecznymi, dobrze znanemu użytkownikom Mac’ów układowi klawiatury oraz wygodnej konstrukcji, Logitech Wireless Solar Keyboard K760 przemówi do wyobraźni użytkowników Apple na całym świecie – dodał.

Logitech Wireless Solar Keyboard K760 prezentuje stylowy, kompaktowy wygląd oraz wyposażona jest w panele słoneczne, umożliwiające wygodne zasilanie wbudowanych akumulatorów. Łatwe połączenie dzięki technologii Bluetooth pozwala z kolei na jednoczesne parowanie klawiatury z trzema urzadzeniami na raz oraz na szybkie przełączanie się między nimi bez konieczności ponownego połączenia. W ten sposób można swobodnie przechodzić od pisaniana komputerze Mac do pracy na iPadzie i iPhonie oraz odwrotnie – i to wszystko po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku.

Nowa klawiatura idealnie pasuje do urządzeń Apple, dzięki smukłemu i minimalistycznemu designowi oraz dobrze znanemu układowi klawiszy charakterystycznemu dla produktów Mac, uwzględniającemu przyciski funkcyjne takie jak: Command, Brightness, Eject. K760, dzięki niskoprofilowanym klawiszom, umożliwia wygodne i ciche pisanie, zwiększając jego szybkość i precyzję w porównaniu do pracy na klawiaturze wyświetlającej się na ekranie telefonu czy tabletu.

Klawiatura ta została zaprojektowana, tak aby zminimalizować jej wpływ na środowisko naturalne. Urządzenie nie tylko jest zasilane światłem, ale także skonstruowane, łącznie z opakowaniem, z w pełni ekologicznych materiałów.

Podobnie jak pozostałe klawiatury z solarnej linii produktów Logitech, K760 również może być zasilana każdym światłem – zarówno sztucznym jak i naturalnym. W pełni naładowana bateria pozwala na pracę w całkowitych ciemnościach nawet przez trzy miesiące (biorąc pod uwagę średnią intensywność użytkowania dziennego czyli osiem godzin).

Ceny i dostępność

Klawiatura Logitech Wireless Solar Keyboard K760 będzie dostępna na rynku europejskim w lipcu 2012 roku w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 339,99 PLN.

Dodaj komentarz